TYNOR OAC L-24 STABILIZATOR ŁOKCIA ORTEZA S

17,50
Zapytaj o produktNegocjuj cenę

Opis produktu

ELASTYCZNY STABILIZATOR ŁOKCIA L 24 rozmiar S

Elastyczny stabilizator łokcia marki Tynor wykonany jest z elastycznego i bardzo wytrzymałego materiału. Zapewnia łagodną, równomierną kompresję i daje przyjemne ciepło. Łagodzi stany zapalne i zmniejsza ból spowodowany przeciążeniem. Ma przede wszystkim zastosowanie prewencyjne, może być jednak pomocy także w niwelowaniu skutków niewielkich urazów.

Normy zgodności: ISO13485, CE, ISO9001, WHO

Zalety:

Lekki i estetyczny produkt
Dobra przyczepność na krawędziach
Czterokierunkowo rozciągliwy materiał, zapewnia skuteczną kompresję i komfort
Skutecznie zatrzymuje ciepłotę ciała i przyśpiesza gojenie
Nie ogranicza ruchu łokcia
Antyalergiczny i odprowadzający pot materiał
Dodatkowa opaska na rzepy pozwala na lepszą kontrolę kompresji

Zastosowanie:

Pomaga zmniejszyć stan zapalny i zmniejsza sztywność
Daje mocną kompresję i terapeutyczne ciepło przy stanach zapalnych łokcia
Łokieć tenisisty, łokieć golfisty
Wsparcie psychologiczne dla pacjentów geriatrycznych
W przypadku zapalenia stawów łokciowych
Urazy sportowe, zwichnięcia i skręcenia
Rehabilitacja pooperacyjna

Rozmiary:

S    18,5 - 21 cm
M    21,5 - 24 cm
L     24,5 - 29 cm
XL   29,5 - 34 cm - niedostępny


Należy zmierzyć obwód łokcia.

Wskazania do stosowania elastycznego stabilizatora stawu łokciowego

Stosowanie elastycznego stabilizatora stawu łokciowego zalecane jest przez ortopedów i fizjoterapeutów w niwelowaniu skutków niewielkich urazów oraz przeciążeń spowodowanych wykonywaniem pracy zawodowej lub uprawianiem sportu. Dobre efekty przynosi także w przypadku zmian zwyrodnieniowych u osób starszych. Elastyczna opaska rozgrzewa bowiem staw i usprawnia przepływ krwi, dzięki czemu dolegliwości bólowe szybciej ustępują. Stabilizator może być pomocny również w łagodzeniu skutków urazów takich jak: stłuczenia, zwichnięcia, czy złamania. Często stosowany jest wspomagająco u pacjentów po zabiegach operacyjnych. Polecany są także osobom zmagającym się z zespołami przeciążeniowymi określanymi jako: łokieć tenisisty i łokieć golfisty.

Właściwości produktu:

Stabilizacja i wsparcie stawu łokciowego

Zadaniem elastycznej opaski na łokieć marki Tynor jest stabilizacja stawu i tym samym zapobieganie dalszemu pogłębianiu się zmian spowodowanych chorobą, przeciążeniami lub urazem. Opaska może być stosowana także profilaktycznie u osób, u których ryzyko wystąpienia urazów i przeciążeń w obrębie stawu łokciowego jest wysokie z racji rodzaju uprawianego sportu, czy też wykonywanego zawodu.

Łagodzenie dolegliwości bólowych

Łagodna kompresja wspomaga prawidłowy przepływ krwi w obrębie mięśni i tkanek, dzięki czemu stany zapalne szybciej ustępują. W krótszym czasie wchłaniają się także obrzęki i wysięki. Oznacza to, że elastyczny stabilizator łokcia usprawnia regenerację uszkodzonych tkanek i tym samym przyspiesza powrót pacjenta do pełnej sprawności.

Komfort użytkowania

Opaska stabilizująca staw łokciowy jest bardzo łatwa w zakładaniu i zdejmowaniu. Jej bezszwowa konstrukcja zapewnia równomierną rozciągliwość stabilizatora we wszystkich kierunkach. Jego brzegi zostały starannie wykończone, dzięki czemu są praktycznie niewyczuwalne podczas noszenia. Dobrze dobrana opaska nie blokuje przepływu krwi, nie roluje się i nawet przy dużej aktywności fizycznej pozostaje na swoim miejscu. Wykonana jest z dwuwarstwowej tkanej dzianiny. Jej wewnętrzna strona zrobiona jest z hipoalergicznej, oddychającej bawełny, która dobrze wchłania wilgoć. Od zewnątrz zastosowano mocny, odporny na zabrudzenia nylon, gwarantujący wysoką trwałość produktu.
Alba ThymentBalsamiqueBarbicideBlackrollBoosterHMSKinesioLyapkoMuellerPhoenixPinoSPORTRECORDTHERA PRESSTynorVIT ICE

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Polityka prywatności

Zamknij