TYNOR B-01 KOŁNIERZ ORTOPEDYCZNY TYPU SCHANTZA S

31,50
Zapytaj o produktNegocjuj cenę

Opis produktu

MIĘKKI KOŁNIERZ SZYJNY ORTOPEDYCZNY TYPU SCHANTZA B-01

Kołnierz ortopedyczny typu Schantza wykonany jest z pianki o dużej gęstości, która powleczona jest tkaniną antyalergiczną. Pozwala ustabilizować odcinek szyjny kręgosłupa u pacjentów cierpiących z powodu przeciążeń i zmian zwyrodnieniowych w jego obrębie.

Wskazania do stosowania kołnierza szyjnego B-01 marki Tynor

Kołnierz ortopedyczny typu Schantza zalecany jest przez lekarzy ortopedów i specjalistów od fizjoterapii pacjentom z dyskopatią, zmianami reumatycznymi i zwyrodnieniowymi w obrębie kręgosłupa szyjnego. Jego działanie polega na unieruchomieniu i ustabilizowaniu kręgów szyjnych, dzięki czemu zostają one także odciążone. Noszenie miękkiego kołnierza ortopedycznego przynosi również ulgę u osób, które utraciły swobodę ruchów głowy i karku. Zmiany w obrębie kręgów szyjnych mogą powodować bowiem blokady i sztywność kręgosłupa, a także bóle i zawroty głowy. Stosuję się go również w przypadkach nerwobóli w odcinku szyjnym kręgosłupa, kręczu szyj, oraz przy lekkich skręceniach i zapaleniu stawów tej części kręgosłupa.

Właściwości produktu

Wygoda użytkowania

Prezentowany kołnierz marki Tynor jest anatomicznie wyprofilowany, tak aby w przedniej części nacisk na żuchwę był równomierny. Jego krawędzie są miękkie i starannie wykończone, dzięki czemu nie uwiera ani nie powoduje dyskomfortu podczas noszenia. Kołnierz zapinany jest na jeden rzep umiejscowiony z tyłu. Dzięki temu jego aplikacja i ściąganie są bardzo komfortowe. Z łatwością można go także dopasować, ponieważ zapięcie ma duży zakres regulacji obwodu kołnierza. Tkanina, którą pokryta jest pianka stanowiąca wypełnienie produktu, jest przyjemna w kontakcie ze skórą i dobrze przepuszcza powietrze.

Trwałość

Wypełnienie i usztywnienie kołnierza stanowi gęsta pianka, która nawet długotrwale użytkowana, zachowuje swój kształt i właściwości. Tkanina, którą został pokryty, jest odporna na przetarcia i zaciągnięcia, dzięki temu kołnierz może być użytkowany długotrwale bez obawy, że utraci on swoje właściwości lub estetykę.

Łatwość utrzymania w czystości

Dla pacjentów używających długotrwałe produktów bezpośrednio przylegających do skóry, takich jak m.in. kołnierz ortopedyczny, bardzo ważne jest utrzymanie ich w czystości. Kołnierz marki Tynor jest bardzo łatwy do czyszczenia. W razie potrzeby można go wyprać ręcznie w wodzie o temperaturze nieprzekraczającej 30ᵒC. Nie należy go jednak wyżymać ani suszyć w suszarce. Po delikatnym odciśnięciu najlepiej pozostawić go w stanie rozłożonym w zacienionym miejscu do swobodnego wyschnięcia. Produkt musi być całkowicie suchy przed ponownym użyciem.

Bezpieczeństwo użytkowania

Kołnierz ortopedyczny tak, jak wszystkie produkty marki Tynor, jest całkowicie bezpieczny w użytkowaniu, pod warunkiem, że jest stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza ortopedy lub specjalisty od fizjoterapii. Produkt spełnia normy ISO 9001 oraz ISO 13485. Posiada certyfikat CE dla wyrobów medycznych klasy I. Jest również zgodny z wymogami Światowej Organizacji Zdrowia określonymi dla tego rodzaju produktów.
Rozmiar: 
odległość między krawędzią mostka i dolnej szczęki z szyją w pozycji wyprostowanej

XS 5,08 - 6,35 cm
S 7,5 - 8,75cm
Alba ThymentBalsamiqueBarbicideBlackrollBoosterHMSKinesioLyapkoMuellerPhoenixPinoSPORTRECORDTHERA PRESSTynorVIT ICE

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Polityka prywatności

Zamknij