Rolowanie

Na czym to polega?
Rolowanie jest formą automasażu ciała przy użyciu takich przyrządów jak wałek, piłka do masażu, piłeczka czy kijek, umożliwia "rozwałkowywanie" wybranej partii mięśniowej. Podczas wałkowania – jak również określa się rolowanie – poprawiamy ukrwienie I odżywienie tkanek poddanych zabiegowi. Przyspieszony przepływ krwi zwiększa miejscowy metabolizm, podnosi temperaturę oraz przyspiesza procesy regeneracyjne organizmu. Efektem rolowania jest większa elastyczność oraz mobilność ciała wynikająca z obniżenia napięcia mięśniowego. Co za tym idzie dolegliwości bólowe są zmniejszone poprzez ograniczenie pobudliwości włókien nerwowych. Wpływa na poprawę efektywności i jakości treningu można zauważyć już po kilku użyciach wałków do rolowania lub piłek do masażu. 

Wyróżniamy 3 rodzaje rolowania:
- rolowanie przed treningiem – w celu pobudzeni krążenia I przygotowania mięśni do aktywności,
- rolowanie po treningu – w celu przyspieszenia regenracji I wyciszenia organizmu,
- rolowanie terapeutycznie – jako formę terapii bolesnych miejsc I punktów na ciele.

Sklep rehabilitacyjny Manusmed.pl prezentuje najszerszą na rynku ofertę produktów do automasażu, tak aby rolowanie było bardziej profesjonalne.
 

Popularne piłki i wałki do rolowania

Do asortymentu cieszącego się największą popularnością możemy zaliczyć przede wszystkim piłki do rolowania i firmy BlackRoll: BlackRoll Ball, BlackRoll DuoBall, a także wałki do rolowania: BlackRoll Micro, BlackRoll Med, BlackRoll Standard, BlackRoll Med czy BlackRoll Pro. Nie możemy pominąć równie uniwersalnych przyrządów takich jak: DuoBall 4Fizjo czy popularne piłki Lacrosse.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu rehabilitacyjnego Manusmed.pl. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!
Alba ThymentBalsamiqueBarbicideBlackrollBoosterHMSKinesioLyapkoMuellerPhoenixPinoSPORTRECORDTHERA PRESSTynorVIT ICE

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Polityka prywatności

Zamknij