Olejki do aromaterapii

Aromaterapia jest formą kuracji z wykorzystaniem leczniczych olejków eterycznych, które są uzyskiwane z pachnących części roślin takich jak kwiaty, liście czy łodygi. Owe olejki mogą być wprowadzane do organizmu przez układ oddechowy oraz przez skórę. Każdy z olejków eterycznych posiada inne właściwości, natomiast wszystkie działają przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie I przeciwwirusowo. Wpływają tonizująco na nasza psychikę, stymulują układ odpornościowy do wytężonej pracy a także łagodzą bóle różnego pochodzenia. Mnogość działania olejków aromaterapeutycznych sprawia, że są chętnie stosowane w masażu relaksacyjnym i odprężającym a także w domowym zaciszu.

Sklep rehabilitacyjny Manusmed.pl posiada sprawdzone i certyfikowane kosmetyki do masażu takie jak oleje naturalne firmy Balsamique, które bardzo dobrze sprawdzają się do masażu ciała, kompresów czy kominków aromatycznych. Ten ostatni polega na dodaniu kilku kropel olejku do miseczki wypełnionej wodą a następnie podstawienie palącej się świecy – w ten sposób przyjemny i relaksujący aromat roztoczy się w całym pomieszczeniu.

To właśnie wysokie stężenie olejków eterycznych, które są zaliczane do leków ziołowych sprawia, że aromaterapia jest tak popularną i prostą formą radzenia sobie z własnym bólem czy napięciem.
Alba ThymentBalsamiqueBarbicideBlackrollBoosterHMSKinesioLyapkoMuellerPhoenixPinoSPORTRECORDTHERA PRESSTynorVIT ICE

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Polityka prywatności

Zamknij