MATA AKUPRESUROWA Z PODUSZKĄ NIEBIESKA

99,90
Zapytaj o produktNegocjuj cenę

Opis produktu

MATA AKUPRESUROWA Z PODUSZKĄ NIEBIESKA

Prezentowana mata to nowoczesne i przyjazne dla użytkownika przez niektórych nazywane "łóżko z gwoździ". Ma potwierdzone naukowo rezultaty oddziałujące na różnego pochodzenia  napięcia mięśniowe.

Tysiące punktów akupresury na macie sprawia, że jest ona bardzo skutecznym narzędziem w rozwiązywaniu napięć i w uzyskaniu głębokiego relaksu. Produkt  zwiększa zarówno krążenie krwi i sprzyja uwalnianiu endorfin (oraz innych hormonów poprawiających samopoczucie), które powodują stan medytacyjny - relaks. Mata z kolcami może być pomocna podczas bólu kręgosłupa, głowy, szyi, bólach migrenowych niwelując wysoki poziom stresu, bezsenność, napięcia, wpływa pozytywnie na problemy z rwą kulszową czy nawet depresją.
Jest ona idealna do użycia dla okolicy pleców, karku i szyi. Wystarczy powoli położyć się na matę, aby poczuć intensywne i uwalniające ból działanie kolców. Oddziaływanie kolców powoduje zwiększenie krążenia krwi, wyciszenie układu nerwowego, wydzielania endorfin, co prowadzi do rozluźnienia oraz intensywnego relaksu organizmu. 
Matę można także częściowo zwinąć lub złożyć, aby powstała z niej poduszka, na której ułożymy kark bądź którąś z kończyn. Całkowicie rozwinięta na płaskim podłożu, stanie się za to przyrządem aktywnie masującym plecy, brzuch lub klatkę piersiową, jeżeli tylko łagodnie się na niej ułożymy. Intensywny ucisk, choć dla początkujących może się wydawać sporym do zaakceptowania wyzwaniem, zwiększa ukrwienie poszczególnych miejsc naszego ciała. Ma to pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu i przy zachowaniu odpowiedniego stylu życia, odżywiania oraz potrzebnej na co dzień dawki ruchu na świeżym powietrzu, może aktywnie przyczynić się do poprawy ogólnego samopoczucia.
Matę można zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Czy będzie to miejsce pracy, w którym podczas krótkiej przerwy wykonamy intensywny masaż stóp, czy sala treningowa, na której poza innymi ćwiczeniami, skorzystamy z zalet akupunktury. 

Jak używać?

Podczas pierwszego użycia można poczuć delikatny dyskomfort,, jednak po upływie kilku minut po ciele zacznie rozchodzić się kojące uczucie ciepła. Oznacza to uwalnianie się z organizmu endorfiny i oksytocyny. 
Swoje sesje można zacząć od 10-15 minut każdego dnia na macie. Wedle potrzeb, można je stopniowo wydłużać do 20-40 minut dziennie. Rekomendowane jest używanie maty każdego dnia, dla uzyskania najlepszych efektów. 
Wrażliwa skóra, lub inne dolegliwości skórne mogą powodować lekki dyskomfort w czasie stosowania.

Nie używaj maty , jeśli:

 • cierpisz na zaburzenia krzepliwości krwi
 • jesli stosujesz leki przeciwzakrzepowe
 • masz bardzo wrażliwą skórę i cierpisz na inne dolegliwości skórne, po których użycie maty mogłoby przynieść negatywne skutki

Instrukcja korzystania:

1. Umieść matę na podłodze, łóżku lub innej płaskiej lub lekko nachylonej powierzchni. Jeśli to możliwe, należy użyć poduszki pod szyję lub zwinięte ręczniki pod matę do wsparcia szyi.
2. Połóż się powoli, ostrożnie i równomiernie aby rozłożyć swój ciężar na punkty kontaktowe. Najprawdopodobniej wystąpią łagodne dolegliwości i dyskomfort w czasie pierwszych 1 do 3 minut. Jest to całkowicie normalne, a odczucia tego rodzaju szybko ustąpią.
3. Weź długi głęboki oddech i odpocznij. Wkrótce będziesz czuć się całkowicie zrelaksowany i ponownie pobudzony.

Cechy produktu:

 • mata jest lekka, łatwa do zwinięcia, dzięki czemu możesz ją zabrać ze sobą w dowolne miejsce
 • wymiary (dł/szer/wy): 58 x 37 x 2 cm
 • wymiary poduszki: 30 x 13 x 6 cm
 • liczba rozetek na macie: 230
 • liczba punktów ucisku na rozetce: 27
 • liczb punktów ucisku na całej macie: 6210
Materiał wykonania:  
 • poszewka: 100% bawełna
 • igły/ kolce : ABS - tworzywo amorficzne, które charakteryzuje się dużą wytrzymałością , i odpornością na zarysowania
 • wypełnienie: pianka

Czyszczenie maty:

Mata może być prana ręcznie w ciepłej wodzie, przy użyciu delikatnego środka piorącego. Wypraną matę należy dobrze wypłukać, a następnie powiesić do wyschnięcia. Nie należy jej prać w pralce i suszyć w suszarkach automatycznych!
Alba ThymentBalsamiqueBarbicideBlackrollBoosterHMSKinesioLyapkoMuellerPhoenixPinoSPORTRECORDTHERA PRESSTynorVIT ICE

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Polityka prywatności

Zamknij