LYAPKO RUMIANEK 5.0 APLIKATOR IGŁOWY POMARAŃCZOWY

335,00
Zapytaj o produktNegocjuj cenę

Opis produktu

LYAPKO RUMIANEK 5.0 APLIKATOR IGŁOWY POMARAŃCZOWY + GRATISY

Oryginalny aplikator zaprojektowany z myślą o precyzyjnym dopasowaniu do ciała. Jest to aplikator uniwersalny umożliwiający wykorzystanie na plecy, ramiona, klatkę piersiową, okolicy lędźwiowo-krzyżową a także brzuch. Dzięki niezwykłemu kształtowi umożliwia dokładne dopasowanie do dużych stawów a dzięki zestawowi pasków utrzymuje równomierny nacisk na całą powierzchnię skóry. Jest to również idealny aplikator do masażu głowy.

Jak działa aplikator Rumianek?
Działanie aplikatora opiera się na wywołaniu przez kontakt aplikatora ze skórą reakcji odruchowo-mechanicznej.
Poprzez mikromasaż skóry i tkanek podskórnych wywołujemy silne przekrwienie okolicy skojarzonej z narządami unerwionymi przez ten sam segment kręgosłupa. Zjawisko zachodzi przez stymulacje punktów aktywnych biologicznie i mobilizuje zasoby organizmu uruchamiając procesów regeneracyjnych.
Kolejną właściwością jest działanie galwaniczno-elektryczne:
W kontakcie igieł ze skórą pojawiają się reakcje fizykochemiczne charakterystyczne dla oddziaływania na organizm prądu stałego(galwanicznego) wywołując kaskadę reakcji w efekcie uwalniając substancje takie jak endorfiny i neuroprzekaźniki.
Trzecią składową efektu terapeutycznego jest działanie humoralne:
wykorzystane do budowy igieł metale poprzez ww pojawienie się mikroprądów galawanicznych wyzwala zjawisko mikrojonoforezy niezbędnych mikroelementów do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Jak stosować Aplikator wieloigłowy z serii Lyapko ?
Aplikator Rumianek znajdzie swoje zastosowanie w terapii dużych stawów jak ramiona, kolana, czy biodra, co pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe w przebiegu urazów tych stawów bądź w chorobach zwyrodnieniowych i reumatycznych. Niezwykły kształt aplikatora znajdzie szczególne zastosowanie w terapii bólów głowy i migrendzięki możliwości idealnego dopasowania aplikatora do kształtu głowy. Dzięki uniwersalnym możliwościom i dopasowaniu aplikatora do każdej części ciała możemy zastosować w niemal każdej dziedzinie medycyny:
 • Stany po udarach i urazach rdzenia kręgowego, bóle neurologiczne, neuralgie, spastyczne przykurcze mięśni
 • Migreny
 • Mózgowe Porażenie Dziecięce
 • Problemy seksualne, moczenie nocne
 • Dyskopatie: przepukliny, wypukliny krążka międzykręgowego,Bóle lędźwi, rwa kulszowa, rwa ramienna, rwa udowa.
 • Przeciążenia nerwowo-mięśniowe, zapalenie i bóle mięśni, uszkodzenia więzadeł stawów kręgosłupa i stawów kończyn.
 • Stany pooperacyjne czy po złamaniach kości, bóle reumatyczne
 • Zaburzenia ciśnienia, nadciśnienie i niedociśnienie, choroby niedokrwienne serca
 • Żylakowatość kończyn dolnych, hemoroidy
 • Katar, angina, zapalenie krtani, nieżyt oskrzeli, zapalenie płuc, astma oskrzelowa (także - alergiczna
 • Nieżyt żołądka, choroba wrzodowa, kolki, dyskineza przewodu pokarmowego, pęcherzyka żółciowego,kolka wątrobowa, zapalenie trzustki
 • Zaburzenia cyklu menstruacyjnego, bezpłodność, zapalenie przydatków, syndrom klimakteryjny
 • Kłębkowe zapalenie nerek, odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie i bóle pęcherza moczowego,Zapalenie gruczołu krokowego, grzuczolak gruczołu krokowego
 • Świerzbiączka, swędzenie skóry, pokrzywka,egzema
 • Parodontoza, zapalenie jamy ustnej, ból zębów,Uśmierzanie bólu podczas operacji stomatologicznych
 • Niedoczynność tarczycy, nadczynność tarczycy,Cukrzyca, otyłość pokarmowa
Jak dawkować aplikator Rumianek?
To właśnie uniwersalna budowa aplikatora pozwala na możliwość pracy samemu, bez pomocy osób trzecich. Podstawowym zadaniem jest równomierne rozłożenie płatów aplikatora do opracowywanej części ciała i ustabilizowanie go przez system pasków.
Pierwszy kontakt z matą wywołuje silny dyskomfort kłucia i pieczenia, stopniowo przechodzący w uczucie wyraźnego ciepła, wibracji i lekkiego kłucia. Utrzymywanie się dyskomfortu powyżej 5 minut może być wywołane niewłaściwym ułożeniem bądź przeczulicą.W takiej sytuacji należy ponownie położyć bądź przypiąć aplikator ponownie do ciała. Działanie aplikatora powinno wywoływać, po krótkim czasie dyskomfortu (ok.5 min), tylko przyjemne odczucia.
Wykorzystanie aplikatora możemy dostosować do potrzeb zależnie od tego czy zależy nam na wyciszeniu objawów czy na pobudzeniu organizmu do działania i większej efektywności. Dlatego przed przystąpieniem do aplikacji konieczne jest określenie jaki efekt chcemy osiągnąć:
 • W przypadku pobudzenia organizmu, podniesionego ciśnienia tętniczego, spiętych mięśni, intensywnego bądź chronicznego bólu czy bezsenności zalecane jest zastosowanie aplikatora w drugiej połowie dnia przez 15-30 minut.
 • W przypadku uczucia senności, obniżonego ciśnienia, ogólnego osłabienia czy osób starszych zaleca się zastosowanie aplikatora w godzinach porannych przez czas 7-10 minut.
 • W przypadkach dużej odporności na ból, silnego napięcia mięśni czy powoli pojawiających się efektów terapii czas aplikacji może wymagać odpowiedniego wydłużeniai nawet od 30 minut do 1-2 godzin.
W każdym przypadku aplikatory stosujemy przez 1-2 tygodnie codziennego stosowania. Terapię można powtórzyć w odstępach 2-4 tygodniowych.

Jak łączyć aplikator wieloigłowy z innymi terapiami?
W celu uzyskania kompleksowego działania terapii, zastosowanie aplikatora z powodzeniem można łączyć z terapią bańką chińską, rolowaniem, automasażem czy terapią powięziową w gabinecie terapeuty. Istotne jest dopasowanie w czasie tak aby zastosowanie aplikatora dawało przyjemne odczucia, a także minimalizowało podrażnienia skóry. Bez przeszkód można również stosować jednocześnie terapię matą i wałkiem dla ogólnoustrojowej stymulacji organizmu. Sesje aplikacji można zakończyć poprzez ułożenie stóp na macie w celu aktywacji punktów refleksorycznych znajdujących się na podeszwach stóp.

Jak prawidłowo konserwować Aplikator Rumianek?
Konserwacja aplikatora wymagana od indywidualnego użytkownika wykorzystania domowego środka czystości (mydło, płyn do naczyń) i dużej ilości wody, po płukaniu należy aplikator osuszyć i tym samym jest gotowy do ponownego użytku.

Do każdego zamówienia nieodpłatnie dołączamy książeczkę „Aplikatory Lyapko" + losowy długopis. Metodyka stosowania”, gdzie bardzo szczegółowo opisana jest istota powierzchniowej terapii wieloigłowej, mechanizmy działania aplikatrorów wieloigłowych, wskazania do stosowania w/w terapii oraz szczegółowy opis przeprowadzania zabiegów przy konkretnych dolegliwościach.

Cechy charakterystyczne Maty Rumianek:
 • średnica: 310mm
 • odstępy miedzy igłami: 5,0 mm
 • ilość igieł: 2106
 • skład igieł: żelazo, miedź, nikiel, cynk, srebro
 • materiał wykonania: guma medyczna
 • kolory: granatowy, pomarańczowy
Alba ThymentBalsamiqueBarbicideBlackrollBoosterHMSKinesioLyapkoMuellerPhoenixPinoSPORTRECORDTHERA PRESSTynorVIT ICE

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Polityka prywatności

Zamknij