LYAPKO QUADRO 6.2 APLIKATOR WIELOIGŁOWY POMARAŃCZ

215,00
Zobacz podobne:
LYAPKO QUADRO 6.2 APLIKATOR WIELOIGŁOWY CZERWONY
Zapytaj o produktNegocjuj cenę

Opis produktu

LYAPKO QUADRO 6.2 APLIKATOR WIELOIGŁOWY POMARAŃCZOWY

! MATA BEZ KOLOROWYCH KROPECZEK, JEDNOLITY KOLOR !
Uniwersalny aplikator umożliwiający zastosowanie na różnych częściach ciała w zależności od pól rzutowania bólu. Niewielkie wymiary umożliwiają łączenie kilku mat adekwatnie do potrzeb dając unikatowe dopasowanie do ciała. Niewielka powierzchnia pozwala również na łagodniejsze odczucia w pierwszym kontakcie dlatego polecany będzie dla osób zaczynających przygodę z aplikatorami lyapko.

Jak jest zbudowana Mata akupresurowa Quadro 6,2?

Aplikator wieloigłowy Quadro jest złożony z gumowej podstawy o wymiarach 12 cm x 47 cm a także igieł o rozstawie 6,2. W praktyce gabinetowej nie zauważyliśmy różnic w odczuciach pacjentów na matach o różnym rozstawie igieł.

Jak używać maty wieloigłowej Lyapko?

Dzięki budowie maty do akupresury Quadro możemy wykorzystywać ją wzdłuż pól projekcji bólowej. Niejednokrotnie dolegliwości bólowe kręgosłupa promieniują wzdłuż kręgosłupa bądź wzdłuż kończyn. Poprzez odpowiednie dopasowanie podłoża pod częścią ciała, którą planuje ułożyć na macie może osiągnąć równomierny nacisk na całą okolicę uwzględniając profil naszego ciała. Matę możemy wykorzystać wzdłuż kręgosłupa czy nogi bądź ręki ale także w poprzek. Dzięki elastyczności maty przy pomocy bandaża elastycznego jesteśmy w stanie dopasować matę w poprzek ciała. Wygodniejszym i bardziej rekomendowanym zastosowaniem w takich sytuacjach są dostępne w ofercie pasy Lyapko: Malec, Podróżnik, Uniwersalny M, Zdrowie.
Warto jednak wiedzieć, że Mata Quatro ma uniwersalne możliwości zastosowania.

Jak dawkować Aplikator wieloigłowy?

Głównym sposobem wykorzystania maty do akupresury jest jej wykorzystanie w sytuacji stanu tak zwanego nadmiaru i niedoboru.
 • Stanem nadmiaru określamy sytuację kiedy nasz organizm jest nadmiernie pobudzony, kiedy nasz oddech jest przyspieszony, tętno za szybkie a my sami czujemy się zdenerwowanie i nie możemy pozbierać myśli. Stanem nadmiaru określimy również sytuacje pourazową bądź zapalną.
 • Stanem niedoboru określamy sytuację kiedy nasz organizm utracił równowagę w drugą stronę objawiając się uczuciem senności, zaniżonym tętnem, utratą koncentracji nawet po przespanej nocy. To również sytuacje chronicznych dolegliwości kiedy przykładowo dysfunkcja segmentu kręgosłupa doprowadza do stanu kiedy czujemy nieustanne odrętwienie części ciała.
Kiedy w wyniku urazu bądź nawet zablokowania i bólu w kręgosłupie nasza skóra puchnie staje się cieplejsza i zaczerwieniona, matę Lyapko zastosujemy od 15-30 minut. Spotykamy sytuacje kiedy dla uzyskania wyraźnych efektów konieczne jest wydłużenie tego czasu adekwatnie do stanu pacjenta.

Niejednokrotnie takie dolegliwości dotyczą pola unerwienia więc czujemy, osłabienie siły mięśniowej bądź niedoczulicę obszaru skóry kończyny górnej bądź dolnej. W takich sytuacjach stosujemy aplikator przez 5-15 minut. W tym przypadku aplikator zaleca się stosować w godzinach porannych ponieważ ma on działanie pobudzające, aktywizujące i poprawiające produktywność.

Podczas pierwszego kontaktu z matą do akupresury odczucie zawsze niesie ze sobą dyskomfort. Nieprzyjemne uczucie utrzymuje się od 5-10 minut po czym powinniśmy czuć silne ciepło z czasem przechodzące w uczucie pulsacji i wibracji.

Aplikatory stosujemy 1-2 razy dziennie przez 1-2 tygodni. Całą terapię możemy powtórzyć co 2-4 tygodnie.

Jak stosować Aplikator wieloigłowy Dr Lyapko?

Aplikator Wieloigłowy możemy zastosować w przypadku wielu dolegliwości w niemal każdym układzie naszego ciała. Odnosząc się do segmentarycznego unerwienia naszego ciała terapia akupresurowa jest kluczowa do zastosowania na obszar kręgosłupa w celu poprawienia odżywienia stawów międzykręgowych, otworów wyjścia dla korzeni nerwowych i samego rdzenia kręgowego dla podtrzymania jego prawidłowego funkcjonowania.

Uniwersalny Aplikator zastosujemy we wszystkich dolegliwościach takich, jak:

 • Układem kostno-stawowym: zmiany zwyrodnieniowe stawów, stany po złamaniach, bądź po skręceniach stawów kończyn,Bóle kręgosłupa: rozlane, punktowe, kujące, tępe, ostre i przewlekłe
 • Układem krążeniowo-naczyniowym: w przypadku chorób serca czy zastojów żylnych
 • Układem nerwowym: ograniczenie unerwienia promieniowanie w przebiegu rwy kulszowej, ramiennej bądź udowej, a także w przebiegu urazów czaszkowo krzyżowych
 • Układem oddechowym: Zapalenia płuc, katar, zapalenie oskrzeli, anginy, zapalenie gardła, zapalenie zatok
 • Układ pokarmowy: choroby wrzodowe żołądka i jelit, zespół jelita drażliwego, częste biegunki i zaparcia, zapalenie trzustki, zapalenie żołądka bądź jelit
 • Choroby endokrynologiczne: nadczynność, niedoczynność tarczycy, otyłość.
 

Jak łączyć Matę Akupresurową z innymi terapiami?

Wykorzystanie maty wieloigłowe Lyapko uzupełnia i podnosi efektywność terapii manualnej, masażu głębokiego tkanek miękkich, terapii powięziowej. Wykorzystanie maty quatro z powodzeniem można łączyć z aplikatorami wieloigłowymi Lyapko Wałek uniwersalny, duży czy do twarzy w celu stymulacji punktów wrażliwych uzupełniających i dodatkowych. W praktyce gabinetu Fizjoduet często łączymy terapie matami akupresurowymi z terapią bańką chińską czy bańką ogniową a także terapią punktów spustowych. Każdą sesję z aplikatorem warto zakończyć aplikacją maty na stopy w pozycji siedzącej bądź stojącej.

Jak konserwować Matę Akupresurową?

W domowych warunkach dbałość o aplikator akupresurowy Lyapko sprowadza się do użycia domowych środków myjących, nawet mydła i spłukania wodą a potem osuszenia strumieniem suchego powietrza np. Suszarką. Wykorzystanie aplikatora w zależność od sposobu jego wykorzystania zaplanowanej jest na 5-7 lat.

Jakie są różnice względem pozostałych mat Lyapko?

Jest 3 pod względem wielkości matą z rodziny Lyapko. Jej rozmiar(12 x 47 cm) umożliwia pracę wzdłuż mm przykręgosłupowych a także wzdłuż kończyn dolnych, górnych czy wokół brzucha dając bardziej wybiórcze oddziaływanie na wybraną okolicę ciała.

Do każdego zamówienia nieodpłatnie dołączamy książeczkę Aplikatory Lyapko. Metodyka stosowania(w formie PDF), gdzie bardzo szczegółowo opisana jest istota powierzchniowej terapii wieloigłowej, mechanizmy działania aplikatorów wieloigłowych, wskazania do stosowania w terapii oraz szczegółowy opis przeprowadzania zabiegów przy konkretnych dolegliwościach. konkretnych dolegliwościach.

Cechy charakterystyczne Maty:

 • wymiary: 118 × 470 mm
 • odstępy między igłami:6,2 mm
 • ilość igieł: 1500
 • skład igieł: żelazo, miedź, nikiel, cynk, srebro
 • podstawa: guma medyczna
 • kolory: granatowy, niebieski, czerwony, zielony, pomarańczowy
Alba ThymentBalsamiqueBarbicideBlackrollBoosterHMSKinesioLyapkoMuellerPhoenixPinoSPORTRECORDTHERA PRESSTynorVIT ICE

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Polityka prywatności

Zamknij