LYAPKO MALEC GRANATOWY

140,00
Zobacz podobne:
LYAPKO MALEC POMARAŃCZ
Zapytaj o produktNegocjuj cenę

Opis produktu

Aplikator Wieloigłowy Malec

Jeden z najmniejszych aplikatorów wieloigłowych Lyapko. Jego zaletą jest możliwość ciągłego noszenia ze sobą. Wykorzystywany w nagłych przypadkach ostrego bólu. Pozwala pracować bezpośrednio w miejscu bólu. Aplikator składa się z gumowej podstawy o wymiarach 3,5 x 8 cm. Odstępy między igłami wynoszą 3,5 mm

Jak działa aplikator wieloigłowy Malec?
Działanie aplikatorów Lyapko opiera się o zjawisko odruchowej reakcji układu nerwowego aktywującej zapasy organizmu do samoregulacji. Ponadto wywołuje reakcje elektryczne charakterystyczne dla oddziaływania na organizm prądów galawnicznicznych wyładowujący wzmożone napięcie skóry w przypadku stanów przeciążeniowych organizmu czy urazów powodujących opuchliznę, podwyższoną ciepłotę i zaczerwienienie skóry. Metale takie jak nikiel, miedź, srebro, cynk i żelazo są niezbędnymi mikroelementami organizmu dostającymi się do naszego organizmu w procesie mikrojonoforezy w trakcie kontaktu igieł ze skórą.

Jak stosować aplikator Malec ?
Aplikator Malec wykorzystamy szczególnie w sytuacjach nagłych, kiedy silny ból utrudnia pracę bądź staje się nie do zniesienia. Dalej też szczególne możliwości w pracy z dolegliwościami zatok i okolic twarzy a także drobnych stawów rąk i nóg. W celu długotrwałego oddziaływania można go przymocować bandażem elastycznym tym samy nie przerywając domowych czynności.

Jak dawkować terapię za pomocą aplikatora wieloigłowego?

Podstawowe zasady dawkowania polegają na wyborze efektu jaki chcemy osiągnąć:
  • Jeżeli zależy nam na działaniu wyciszającym, uspokajającym. W pracy z chronicznymi dolegliwościami bólowymi i o dużym nasileniu jak rwa kulszowa bądź bóle barku, a także w przypadku nadmiernego napięcia psycho-emocjonalnego i problemów ze snem zalecany czas aplikacji to 15 do 30 minut.
  • Jeżeli zależy nam na porannym wybudzeniu organizmu, w przypadku niskiego ciśnienia tętniczego, poprawie naszej wydolności, podniesieniu produktywności, poprawie samopoczucia i wybudzeniu zaleca się zastosowanie aplikatora w godzinach porannych przez czas 7-10 minut
  • Niejednokrotnie możliwa jest konieczność wydłużenia zabiegu. W pracy z aplikatorem Malec nie robi to najmniejszych trudności. Łatwo umocować go paskiem elastycznym i wydłużyć do 1-2 godzin. Całość możemy powtórzyć kilka razy w ciągu dnia przez 1-2 tygodni, a cała terapię powtórzyć co 2-4 tygodnie.
Jak łączyć aplikator z innymi produktami do automasażu?
Wykorzystanie mat Lyapko podnosi ich efektywność w łączeniu terapii. Pozytywne efekty przynosi połączenie z automasażem przy pomocy rollerów, piłek do automasażu, duoball,  piłki tenisowej, czy masażera typu Faraon. W gabinecie jednokrotnie łączy się terapię aplikatorem z masażem tkanek miękkich, terapią powięziową, bańką chińską i ogniową, a także specjalną bańką chińską to twarzy.

Jak dbać o aplikator wieloigłowym?
Konserwacja aplikatora wymagana od indywidualnego użytkownika wykorzystania domowego środka czystości (mydło, płyn do naczyń) i dużej ilości wody, po płukaniu należy mate osuszyć i jest gotowa do ponownego użytku.W sytuacji wykorzystania aplikatora przez większą ilość osób istotna jest dezynfekcja aplikatora z użyciem środków do szybkiej dezynfekcji stosowanych w placówkach medycznych. (np. płyn do dezynfekcji marki BARBICIDE)

Jakie są różnice względem pozostałych mat Lyapko?
Aplikator należy do grupy najmniejszych aplikatorów. Pozwala na precyzyjną pracę a także na mobilne zastosowanie nosząc w torebce bądź plecaku zawsze przy sobie.

Do każdego zamówienia nieodpłatnie dołączamy książeczkę „Aplikatory Lyapko. Metodyka stosowania”, gdzie bardzo szczegółowo opisana jest istota powierzchniowej terapii wieloigłowej, mechanizmy działania aplikatrorów wieloigłowych, wskazania do stosowania w/w terapii oraz szczegółowy opis przeprowadzania zabiegów przy konkretnych dolegliwościach.

Cechy charakterystyczne Maty:
  • wymiary: 36 х 84 mm
  • budowa: składa się z 6 przesuwanych płytek
  • odstępy między igłami: 3,5 mm
  • ilość igieł: 960
  • skład igieł: żelazo, miedź, nikiel, cynk, srebro
  • podstawa: guma medyczna
  • kolory: granatowy, niebieski, czerwony, zielony, pomarańczowy
Alba ThymentBalsamiqueBarbicideBlackrollBoosterHMSKinesioLyapkoMuellerPhoenixPinoSPORTRECORDTHERA PRESSTynorVIT ICE

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Polityka prywatności

Zamknij