LYAPKO APLIKATOR WIELOIGŁOWY PIŁKA 4,0 ZIELONA

135,00
Zobacz podobne:
LYAPKO APLIKATOR WIELOIGŁOWY PIŁKA 4,0 NIEBIESKA
Zapytaj o produktNegocjuj cenę

Opis produktu

LYAPKO APLIKATOR WIELOIGŁOWY PIŁKA 4,0 ZIELONA + GRATISY

Aplikator wieloigłowy Lyapko “Piłka” 4,0. Wymiary to 55 mm średnicy, odstęp między igłami 4 mm, złożony jest z 656 igieł. Został zaprojektowany z myślą o gimnastyce palców i dłoni, a także do opracowania stóp gdzie znajdują się skupiska refleksorycznych punktów akupunkturowych. Umożliwia pełną kontrolę nad siłą ucisku dlatego znajduje szerokie zastosowanie w terapii dzieci.

Jak działa Piłeczka 4,0 Lyapko?

Działanie piłki do masażu opiera się na reakcji odruchowej, reflektorycznej, biochemicznej i elektrycznej naszego organizmu.
Stymulacja skóry mobilizuje zasoby organizmu i uruchomienia procesów regeneracyjnych. Poprzez reakcje odruchowe układu nerwowego regulującego pracę całego naszego organizmu. Zjawiska elektryczne wynikają z wykorzystania kilku rodzajów metalu do budowy igieł. W trakcie aplikacji obserwowane są wyładowania charakterystyczne dla działania prądu stałego(galwanicznego) na organizm człowieka.
Działanie humoralne - wykorzystane do budowy igieł metale należą do grupy pierwiastków niezbędnych dla poprawnego działania organizmu a zachodzące w kontakcie z ciałem reakcje fizykochemiczne, wywołują zjawisko mikrojonoforezy niezbędnych mikroelementów niezbędnych organizmowi.

Jak stosować aplikator wieloigłowy Lyapko?

Aplikator Lyapkow kształcie piłki, stosowany jest przez specjalistów z dziedziny logopedii, neurologii, rehabilitacji dziecięcej i psychologii. Aplikatory Lyapko dają ogromną ilość bodźców przynoszących zdrowotne efekty w rozwoju psychonerwowym i psychomotorycznym dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. Piłeczkę można stosować w celu wspomagania powrotu funkcji ruchowych po urazach i unieruchomieniu. Tocząc piłkę po skórze jesteśmy w stanie opracować niemal każdą część ciała, co pozwala na szerokie zastosowanie aplikatora w terapii pacjentów po udarach czy urazach neurologicznych, a także w terapii napięcia emocjonalnego, napięcia i przeciążenia mięśni.

Głównym zastosowaniem jest terapia różnego rodzaju, o różnym nasileniu opracowanie okolicy dłoni i stóp, miejsc skupisk punktów refleksorycznych wszystkich organów wewnętrznych naszego ciała. Poprzez reakcje odruchowe stref projekcji piłka do masażu stymuluje prawidłowy rozwój motoryki i wrażliwości dotykową kończyn.
Opracowanie poszczególnych obszarów polega na toczeniu, ściskaniu i dociskaniu piłki adekwatnie do odczuć pacjenta w obu dłoniach dla jednoczesnego opracowania, natomiast okolicy stóp opracujemy tocząc piłkę po ziemi w pozycji siedzącej.

Jak dawkować Piłeczkę wieloigłową Lyapko?

Dawkowanie terapii dobieramy indywidualnie do pacjenta. Niejednokrotnie dla dzieci odpowiednio dobrana siła nacisku wywołuje uczucie łaskotania i większość małych pacjentów dobrze reaguje na pracę z aplikatorem. Czas oddziaływania w pojedynczej sesji może trwać od 3-15 minut może być powtórzona kilkakrotnie w ciągu dnia. Terapię prowadzimy codziennie przez 1-2 tygodni a całość możemy powtórzyć po odstępie 2-4 tygodni.

Jak łączyć piłeczkę wieloigłową z innymi terapiami?

W celu uzyskania kompleksowego działania terapii, zastosowanie aplikatora z powodzeniem można łączyć z terapią bańką chińską, rolowaniem, automasażem czy terapią powięziową w gabinecie terapeuty. Istotne jest dopasowanie w czasie tak aby zastosowanie aplikatora dawało przyjemne odczucia, a także minimalizowało podrażnienia skóry. Bez przeszkód można również stosować jednocześnie terapię matą i wałkiem dla ogólnoustrojowej stymulacji organizmu. Sesje aplikacji można zakończyć poprzez ułożenie stóp na macie w celu aktywacji punktów refleksorycznych znajdujących się na podeszwach stóp.

Jak dbać o piłeczkę Lyapko?

Konserwacja aplikatora wymagana od indywidualnego użytkownika wykorzystania domowego środka czystości (mydło, płyn do naczyń) i dużej ilości wody. Po płukaniu należy piłkę osuszyć i tym samym jest gotowa do ponownego użytku.

Do każdego zamówienia nieodpłatnie dołączamy gratis + książeczkę „Aplikatory Lyapko. Metodyka stosowania”(w formie PDF), gdzie bardzo szczegółowo opisana jest istota powierzchniowej terapii wieloigłowej, mechanizmy działania aplikatorów wieloigłowych, wskazania do stosowania w terapii oraz szczegółowy opis przeprowadzania zabiegów przy konkretnych dolegliwościach.

Cechy charakterystyczne Piłeczki:

  • średnica: 55 mm
  • odstępy miedzy igłami: 4,0 mm
  • ilość igieł: 656
  • skład igieł: żelazo, miedź, nikiel, cynk, srebro
  • materiał wykonania: guma medyczna
  • kolory: granatowy, niebieski, czerwony, zielony, pomarańczowy, czarny
Alba ThymentBalsamiqueBarbicideBlackrollBoosterHMSKinesioLyapkoMuellerPhoenixPinoSPORTRECORDTHERA PRESSTynorVIT ICE

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Polityka prywatności

Zamknij