LYAPKO APLIKATOR WIELOIGŁOWY PIŁKA 4,0 ZIELONA

136,50
Zobacz podobne:
LYAPKO APLIKATOR WIELOIGŁOWY PIŁKA 4,0 GRANATOWALYAPKO APLIKATOR WIELOIGŁOWY PIŁKA 4,0 NIEBIESKALYAPKO APLIKATOR WIELOIGŁOWY PIŁKA 4,0 CZERWONA
Zapytaj o produktNegocjuj cenę

Opis produktu

LYAPKO APLIKATOR WIELOIGŁOWY PIŁKA 4,0 ZIELONA

Aplikator wieloigłowy Lyapko “Piłka” 4,0. Wymiary to 55 mm średnicy, odstęp między igłami 4 mm, złożony jest z 656 igieł. Został zaprojektowany z myślą o gimnastyce palców i dłoni, a także do opracowania stóp gdzie znajdują się skupiska refleksorycznych punktów akupunkturowych. Umożliwia pełną kontrolę nad siłą ucisku dlatego znajduje szerokie zastosowanie w terapii dzieci.

Jak działa Piłeczka 4,0 Lyapko?

Działanie piłki do masażu opiera się na reakcji odruchowej, reflektorycznej, biochemicznej i elektrycznej naszego organizmu.
Stymulacja skóry mobilizuje zasoby organizmu i uruchomienia procesów regeneracyjnych. Poprzez reakcje odruchowe układu nerwowego regulującego pracę całego naszego organizmu. Zjawiska elektryczne wynikają z wykorzystania kilku rodzajów metalu do budowy igieł. W trakcie aplikacji obserwowane są wyładowania charakterystyczne dla działania prądu stałego(galwanicznego) na organizm człowieka.
Działanie humoralne - wykorzystane do budowy igieł metale należą do grupy pierwiastków niezbędnych dla poprawnego działania organizmu a zachodzące w kontakcie z ciałem reakcje fizykochemiczne, wywołują zjawisko mikrojonoforezy niezbędnych mikroelementów niezbędnych organizmowi.

Jak stosować aplikator wieloigłowy Lyapko?

Aplikator Lyapkow kształcie piłki, stosowany jest przez specjalistów z dziedziny logopedii, neurologii, rehabilitacji dziecięcej i psychologii. Aplikatory Lyapko dają ogromną ilość bodźców przynoszących zdrowotne efekty w rozwoju psychonerwowym i psychomotorycznym dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. Piłeczkę można stosować w celu wspomagania powrotu funkcji ruchowych po urazach i unieruchomieniu. Tocząc piłkę po skórze jesteśmy w stanie opracować niemal każdą część ciała, co pozwala na szerokie zastosowanie aplikatora w terapii pacjentów po udarach czy urazach neurologicznych, a także w terapii napięcia emocjonalnego, napięcia i przeciążenia mięśni.

Głównym zastosowaniem jest terapia różnego rodzaju, o różnym nasileniu opracowanie okolicy dłoni i stóp, miejsc skupisk punktów refleksorycznych wszystkich organów wewnętrznych naszego ciała. Poprzez reakcje odruchowe stref projekcji piłka do masażu stymuluje prawidłowy rozwój motoryki i wrażliwości dotykową kończyn.
Opracowanie poszczególnych obszarów polega na toczeniu, ściskaniu i dociskaniu piłki adekwatnie do odczuć pacjenta w obu dłoniach dla jednoczesnego opracowania, natomiast okolicy stóp opracujemy tocząc piłkę po ziemi w pozycji siedzącej.

Jak dawkować Piłeczkę wieloigłową Lyapko?

Dawkowanie terapii dobieramy indywidualnie do pacjenta. Niejednokrotnie dla dzieci odpowiednio dobrana siła nacisku wywołuje uczucie łaskotania i większość małych pacjentów dobrze reaguje na pracę z aplikatorem. Czas oddziaływania w pojedynczej sesji może trwać od 3-15 minut może być powtórzona kilkakrotnie w ciągu dnia. Terapię prowadzimy codziennie przez 1-2 tygodni a całość możemy powtórzyć po odstępie 2-4 tygodni.

Jak łączyć piłeczkę wieloigłową z innymi terapiami?

W celu uzyskania kompleksowego działania terapii, zastosowanie aplikatora z powodzeniem można łączyć z terapią bańką chińską, rolowaniem, automasażem czy terapią powięziową w gabinecie terapeuty. Istotne jest dopasowanie w czasie tak aby zastosowanie aplikatora dawało przyjemne odczucia, a także minimalizowało podrażnienia skóry. Bez przeszkód można również stosować jednocześnie terapię matą i wałkiem dla ogólnoustrojowej stymulacji organizmu. Sesje aplikacji można zakończyć poprzez ułożenie stóp na macie w celu aktywacji punktów refleksorycznych znajdujących się na podeszwach stóp.

Jak dbać o piłeczkę Lyapko?

Konserwacja aplikatora wymagana od indywidualnego użytkownika wykorzystania domowego środka czystości (mydło, płyn do naczyń) i dużej ilości wody. Po płukaniu należy piłkę osuszyć i tym samym jest gotowa do ponownego użytku.

Do każdego zamówienia nieodpłatnie dołączamy książeczkę „Aplikatory Lyapko. Metodyka stosowania”(w formie PDF), gdzie bardzo szczegółowo opisana jest istota powierzchniowej terapii wieloigłowej, mechanizmy działania aplikatorów wieloigłowych, wskazania do stosowania w terapii oraz szczegółowy opis przeprowadzania zabiegów przy konkretnych dolegliwościach.

Cechy charakterystyczne Piłeczki:

  • średnica: 55 mm
  • odstępy miedzy igłami: 4,0 mm
  • ilość igieł: 656
  • skład igieł: żelazo, miedź, nikiel, cynk, srebro
  • materiał wykonania: guma medyczna
  • kolory: granatowy, niebieski, czerwony, zielony, pomarańczowy, czarny
Alba ThymentBalsamiqueBarbicideBlackrollBoosterHMSKinesioLyapkoMuellerPhoenixPinoSPORTRECORDTHERA PRESSTynorVIT ICE

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Polityka prywatności

Zamknij