LYAPKO APLIKATOR WIELOIGŁOWY MATA DUŻA 6,8 ZIELONA

395,00
Zapytaj o produktNegocjuj cenę

Opis produktu

LYAPKO APLIKATOR IGŁOWY MATA DUŻA 6,8 MM ZIELONA

Aplikator wieloigłowy Lyapko wykorzystywany do samodzielnej terapii, nie wymagający pomocy osób trzecich. Jej podstawowe zastosowanie polega na wykorzystaniu odruchowych reakcji organizmu, co znajduje zastosowanie w sytuacji niedoboru aktywności fizycznej, zjawiska niezwykle powszechnego w dzisiejszym trybie życia większości osób. Zapewnia odpowiednie bodźce, które w praktyce usuwają stres, zmęczenie, ból czy napięcie mięśni

Mata złożona jest z gumowej podstawy o wymiarach 250 x 465 milimetrów, w której umieszczone są tysiące metalowych igieł w odległości 6,8 mm od siebie. Takie równomierne rozłożenie siły nacisku niweluje uczucie ukłucia ciała w jednym miejscu. Metalowe igły zawierają w sobie mieszankę metali niezbędnych dla organizmu (srebro, żelazo, miedź, cynk i nikiel).

Aplikator wieloigłowy Mata Duża 6.8 posiada zawartą w ofercie bliźniaczą Matę Dużą 7.0 o nieco większych wymiarach, która kierowana jest do pacjentów postawnej postury.

Jak działa aplikator wieloigłowy Lyapko 6,8?

Wysoką skuteczność działa aplikatora lyapko zawdzięczamy trzem zjawiskom wywoływanym w naszym ciele:
 • Reakcja odruchowo-mechaniczna - poprzez mikromasaż skóry i tkanek podskórnych wywołujemy przekrwienie danej okolicy ciała w połączeniu ze stymulacją aktywnych biologicznie punktów w skórze, których unerwienie odpowiadają konkretnym fragmentom rdzenia kręgowego jednocześnie odpowiadającym unerwieniu konkretnych narządów wewnętrznych. Stymulacja tych punktów mobilizuje zasoby organizmu i uruchomienia procesów regeneracyjnych.
 • Działanie galwaniczno-elektryczne - Dzięki wykorzystaniu kilku rodzajów metalu do budowy igły w kontakcie aplikatora ze skórą pojawia się wiele reakcji i wyładować elektrycznym w wyniku różnic potencjałów między metalami zawartymi w igłacha. A także w kontakcie ze skórą pojawiają się reakcje fizykochemiczne charakterystyczne dla oddziaływania na organizm prądu stałego(galwanicznego)
 • Działanie humoralne - wykorzystane do budowy igieł metale należą do grupy pierwiastków niezbędnych dla poprawnego działania organizmu a zachodzące w kontakcie z ciałem reakcje fizykochemiczne, wywołują zjawisko mikrojonoforezy niezbędnych mikroelementów do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Jak korzystać z Maty Lyapko 6,8? 

Wykorzystanie maty do akupresury jest identyczne jak w przypadku maty 7.0. Różnice między matami to nieznacznie inny rozstaw igieł i rozmiar, zalecamy stosować ją dla osób o drobniejszej posturze. W założeniu mata akupresurowa  o mniejszych odstępach między igłami mogłaby dawać mniejsze uczucie dyskomfortu w pierwszej fazie jej stosowania jednak w praktyce gabinetu nie zauważyliśmy wyraźnej różnicy.
Pamiętać należy o określeniu celu w jakim stosujemy matę akupresaurową a także o odpowiednim stopniowaniu siły nacisku. W sekcji dawkowanie można znaleźć informacje o rekomendowanych czasach w zależność od potrzeb, jednak warto pamiętać że każdy z nas jest inny i czas ten może się różnić.

Ważne aby zwrócić uwagę na występujące reakcje uczuleniowe. Rzadko, jednak zdarza się że pacjent uczulony jest na jeden ze związków, które zawierają igły. W takiej sytuacji mogą się pojawić utrzymujące się podrażnienie skóry w miejscu styku z igłą, a także uczucie swędzenia. Wtedy konieczne jest odstawienie maty Lyapko i z pomocą może przyjść mata akupresurowa z plastikowymi kolcami, gdzie igła jest z tworzywa sztucznego i nie wywołuje reakcji uczuleniowej.

Jak dawkować Matę do automasażu 6,8?

Podstawowym zastosowaniem maty jest jej działanie pobudzające lub wyciszające zależne od pory dnia i stanu naszego pobudzenia psycho-fizycznego. Dlatego przed przystąpieniem do aplikacji maty akupresurowej konieczne jest określenie jaki efekt chcemy osiągnąć:
 • W przypadku ogólnego pobudzenia organizmu, podniesionego ciśnienia tętniczego, spiętych mięśni, intensywnego bądź chronicznego bólu czy bezsenności zalecane jest zastosowanie aplikatora w drugiej połowie dnia przez 15-30 minut.
 • W przypadku uczucia senności, obniżonego ciśnienia, ogólnego osłabienia czy osób starszych zaleca się zastosowanie aplikatora w godzinach porannych przez czas 7-10 minut.
 • W przypadkach dużej odporności na ból. Silnego napięcia mięśni efekty mogą pojawić się po odpowiednio wydłużonym czasie stosowania aplikacji nawet od 30 minut do 1-2 godzin.
W każdym przypadku aplikatory wieloigłowe Lyapko stosujemy przez 1-2 tygodnie codziennego stosowania. Terapię można powtórzyć w odstępach 2-4 tygodniowych.

Kiedy stosować Matę 6,8?

Wykorzystanie aplikatora wieloigłowego Lyapko można z powodzeniem stosować u osób prowadzących aktywny, często szybki tryb życia, dla wyciszenia i relaksu, poprawy regeneracji i poczucia wewnętrznej harmonii. W tej grupie częstym problemem jest również bezsenność, w przypadku której wykorzystanie maty przynosi wyraźne efekty i zmniejsza konieczność wykorzystania środków farmakologicznych.

Dodatkowo mata świetnie sprawdzi się w dolegliwościach takich, jak:

 • Dyskopatie: przepukliny, wypukliny krążka międzykręgowego,bóle lędźwi, rwa kulszowa, rwa ramienna, rwa udowa.
 • Przeciążenia nerwowo-mięśniowe, zapalenie i bóle mięśni,uszkodzenia więzadeł stawów kręgosłupa i stawów kończyn.
 • Stany pooperacyjne czy po złamaniach kości,bóle reumatyczne
 • Schorzenia i urazy neurologiczne,stany po udarach i urazach rdzenia kręgowego,bóle neurologiczne, neuralgie
 • Spastyczne przykurcze mięśni,migreny,Mózgowe Porażenie Dziecięce
 • Zaburzenia ciśnienia, nadciśnienie i niedociśnienie, choroby niedokrwienne serca,żylakowatość kończyn dolnych, hemoroidy
 • Katar, angina, zapalenie krtani,nieżyt oskrzeli, zapalenie płuc, astma oskrzelowa (także - alergiczna)
 • Nieżyt żołądka, choroba wrzodowa, kolki,dyskineza przewodu pokarmowego, pęcherzyka żółciowego,kolka wątrobowa, zapalenie trzustki
 • Zaburzenia cyklu menstruacyjnego, bezpłodność,zapalenie przydatków, syndrom klimakteryjny
 • Kłębkowe zapalenie nerek, odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie i bóle pęcherza moczowego,zapalenie gruczołu krokowego, grzuczolak gruczołu krokowego
 • Świerzbiączka, swędzenie skóry, pokrzywka,egzema,
 • Parodontoza, zapalenie jamy ustnej, ból zębów,uśmierzanie bólu podczas operacji stomatologicznych
 • Niedoczynność tarczycy, nadczynność tarczycy,cukrzyca, otyłość pokarmowa

Jak łączyć terapię Matą akupresurową 6,8 z innymi produktami?

W praktyce gabinetowej , w celu uzyskania kompleksowego działania terapii, zastosowanie aplikatora z powodzeniem można łączyć z terapią bańką chińską, rolowaniem, automasażem czy terapią powięziową w gabinecie terapeuty. Istotne jest dopasowanie w czasie tak aby zastosowanie aplikatora dawało przyjemne odczucia a także minimalizowało podrażnienia skóry. Bez przeszkód można również stosować jednocześnie terapię matą i wałkiem dla ogólnoustrojowej stymulacji organizmu. Sesje aplikacji maty akupresurowej można zakończyć poprzez ułożenie stóp na macie w celu aktywacji punktów refleksorycznych znajdujących się na podeszwach stóp.

Jak konserwować Matę wieloigłową 6,8?

W domowych warunkach w celu zachowania czystości aplikatora wystarczy umycie aplikatora pod strumieniem wody z użyciem detergentu: mydła, płynu. Po opłukaniu celem uniknięcia korozji należy osuszyć aplikator np. przy użyciu suszarki. W sytuacji wykorzystania aplikatora przez większą ilość osób istotna jest dezynfekcja aplikatora z użyciem środków do szybkiej dezynfekcji stosowanych w placówkach medycznych. (np. Linia produktów Barbicide)

Jakie są różnice względem pozostałych mat Lyapko?

Podstawową cechą maty jest duża powierzchnia oddziaływania, pozwalająca na holistyczną terapię w terapii dolegliwości wielonarządowych. Jest nieznacznie mniejsza od Maty Dużej i charakteryzuje ją mniejszy rozstaw igieł.

Do każdego zamówienia nieodpłatnie dołączamy książeczkę „Aplikatory Lyapko. Metodyka stosowania”(w formie PDF), gdzie bardzo szczegółowo opisana jest istota powierzchniowej terapii wieloigłowej, mechanizmy działania aplikatorów wieloigłowych, wskazania do stosowania w terapii oraz szczegółowy opis przeprowadzania zabiegów przy konkretnych dolegliwościach.

Cechy charakterystyczne Maty:

 • wymiary: 240 × 470 mm
 • odstępy miedzy igłami: 6,8 mm
 • ilość igieł: 2788
 • skład igieł: żelazo, miedź, nikiel, cynk, srebro
 • podstawa: guma medyczna
 • kolory: granatowy, niebieski, czerwony, zielony, pomarańczowy
Alba ThymentBalsamiqueBarbicideBlackrollBoosterHMSKinesioLyapkoMuellerPhoenixPinoSPORTRECORDTHERA PRESSTynorVIT ICE

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Polityka prywatności

Zamknij