LYAPKO APLIKATOR WIELOIGŁOWY MATA DUŻA 6,8 POMAR.

395,00
Zobacz podobne:
LYAPKO APLIKATOR WIELOIGŁOWY MATA DUŻA 6,8 CZERW.LYAPKO APLIKATOR WIELOIGŁOWY MATA DUŻA 6,8 ZIELONA
Zapytaj o produktNegocjuj cenę

Opis produktu

LYAPKO APLIKATOR IGŁOWY MATA DUŻA 6,8mm POMARAŃCZOWY + GRATISY

Aplikator wieloigłowy Lyapko wykorzystywany do samodzielnej terapii, nie wymagający pomocy osób trzecich. Jej podstawowe zastosowanie polega na wykorzystaniu odruchowych reakcji organizmu, co znajduje zastosowanie w sytuacji niedoboru aktywności fizycznej, zjawiska niezwykle powszechnego w dzisiejszym trybie życia większości osób. Zapewnia odpowiednie bodźce, które w praktyce usuwają stres, zmęczenie, ból czy napięcie mięśni

Mata złożona jest z gumowej podstawy o wymiarach 250 x 465 milimetrów, w której umieszczone są tysiące metalowych igieł w odległości 6,8 mm od siebie. Takie równomierne rozłożenie siły nacisku niweluje uczucie ukłucia ciała w jednym miejscu. Metalowe igły zawierają w sobie mieszankę metali niezbędnych dla organizmu (srebro, żelazo, miedź, cynk i nikiel).

Aplikator wieloigłowy Mata Duża 6.8 posiada zawartą w ofercie bliźniaczą Matę Dużą 7.0 o nieco większych wymiarach, która kierowana jest do pacjentów postawnej postury.

Jak działa aplikator wieloigłowy Lyapko 6,8 ?

Wysoką skuteczność działa aplikatora lyapko zawdzięczamy trzem zjawiskom wywoływanym w naszym ciele:
 • Reakcja odruchowo-mechaniczna - poprzez mikromasaż skóry i tkanek podskórnych wywołujemy przekrwienie danej okolicy ciała w połączeniu ze stymulacją aktywnych biologicznie punktów w skórze, których unerwienie odpowiadają konkretnym fragmentom rdzenia kręgowego jednocześnie odpowiadającym unerwieniu konkretnych narządów wewnętrznych. Stymulacja tych punktów mobilizuje zasoby organizmu i uruchomienia procesów regeneracyjnych.
 • Działanie galwaniczno-elektryczne - Dzięki wykorzystaniu kilku rodzajów metalu do budowy igły w kontakcie aplikatora ze skórą pojawia się wiele reakcji i wyładować elektrycznym w wyniku różnic potencjałów między metalami zawartymi w igłacha. A także w kontakcie ze skórą pojawiają się reakcje fizykochemiczne charakterystyczne dla oddziaływania na organizm prądu stałego(galwanicznego)
 • Działanie humoralne - wykorzystane do budowy igieł metale należą do grupy pierwiastków niezbędnych dla poprawnego działania organizmu a zachodzące w kontakcie z ciałem reakcje fizykochemiczne, wywołują zjawisko mikrojonoforezy niezbędnych mikroelementów do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
 

Jak korzystać z Maty Lyapko 6,8? 

Wykorzystanie maty do akupresury jest identyczne jak w przypadku maty 7.0. Różnice między matami to nieznacznie inny rozstaw igieł i rozmiar, zalecamy stosować ją dla osób o drobniejszej posturze. W założeniu mata akupresurowa  o mniejszych odstępach między igłami mogłaby dawać mniejsze uczucie dyskomfortu w pierwszej fazie jej stosowania jednak w praktyce gabinetu nie zauważyliśmy wyraźnej różnicy.
Pamiętać należy o określeniu celu w jakim stosujemy matę akupresaurową a także o odpowiednim stopniowaniu siły nacisku. W sekcji dawkowanie można znaleźć informacje o rekomendowanych czasach w zależność od potrzeb, jednak warto pamiętać że każdy z nas jest inny i czas ten może się różnić.


Ważne aby zwrócić uwagę na występujące reakcje uczuleniowe. Rzadko, jednak zdarza się że pacjent uczulony jest na jeden ze związków, które zawierają igły. W takiej sytuacji mogą się pojawić utrzymujące się podrażnienie skóry w miejscu styku z igłą, a także uczucie swędzenia. Wtedy konieczne jest odstawienie maty Lyapko i z pomocą może przyjść mata akupresurowa z plastikowymi kolcami, gdzie igła jest z tworzywa sztucznego i nie wywołuje reakcji uczuleniowej.

Jak dawkować Matę do automasażu 6,8?

Podstawowym zastosowaniem maty jest jej działanie pobudzające lub wyciszające zależne od pory dnia i stanu naszego pobudzenia psycho-fizycznego. Dlatego przed przystąpieniem do aplikacji maty akupresurowej konieczne jest określenie jaki efekt chcemy osiągnąć:
 • W przypadku ogólnego pobudzenia organizmu, podniesionego ciśnienia tętniczego, spiętych mięśni, intensywnego bądź chronicznego bólu czy bezsenności zalecane jest zastosowanie aplikatora w drugiej połowie dnia przez 15-30 minut.
 • W przypadku uczucia senności, obniżonego ciśnienia, ogólnego osłabienia czy osób starszych zaleca się zastosowanie aplikatora w godzinach porannych przez czas 7-10 minut.
 • W przypadkach dużej odporności na ból. Silnego napięcia mięśni efekty mogą pojawić się po odpowiednio wydłużonym czasie stosowania aplikacji nawet od 30 minut do 1-2 godzin.
W każdym przypadku aplikatory wieloigłowe Lyapko stosujemy przez 1-2 tygodnie codziennego stosowania. Terapię można powtórzyć w odstępach 2-4 tygodniowych.

Kiedy stosować Matę 6,8?

Wykorzystanie aplikatora wieloigłowego Lyapko można z powodzeniem stosować u osób prowadzących aktywny, często szybki tryb życia, dla wyciszenia i relaksu, poprawy regeneracji i poczucia wewnętrznej harmonii. W tej grupie częstym problemem jest również bezsenność, w przypadku której wykorzystanie maty przynosi wyraźne efekty i zmniejsza konieczność wykorzystania środków farmakologicznych.

Dodatkowo mata świetnie sprawdzi się w dolegliwościach takich, jak:

 • Dyskopatie: przepukliny, wypukliny krążka międzykręgowego,bóle lędźwi, rwa kulszowa, rwa ramienna, rwa udowa.
 • Przeciążenia nerwowo-mięśniowe, zapalenie i bóle mięśni,uszkodzenia więzadeł stawów kręgosłupa i stawów kończyn.
 • Stany pooperacyjne czy po złamaniach kości,bóle reumatyczne
 • Schorzenia i urazy neurologiczne,stany po udarach i urazach rdzenia kręgowego,bóle neurologiczne, neuralgie
 • Spastyczne przykurcze mięśni,migreny,Mózgowe Porażenie Dziecięce
 • Zaburzenia ciśnienia, nadciśnienie i niedociśnienie, choroby niedokrwienne serca,żylakowatość kończyn dolnych, hemoroidy
 • Katar, angina, zapalenie krtani,nieżyt oskrzeli, zapalenie płuc, astma oskrzelowa (także - alergiczna)
 • Nieżyt żołądka, choroba wrzodowa, kolki,dyskineza przewodu pokarmowego, pęcherzyka żółciowego,kolka wątrobowa, zapalenie trzustki
 • Zaburzenia cyklu menstruacyjnego, bezpłodność,zapalenie przydatków, syndrom klimakteryjny
 • Kłębkowe zapalenie nerek, odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie i bóle pęcherza moczowego,zapalenie gruczołu krokowego, grzuczolak gruczołu krokowego
 • Świerzbiączka, swędzenie skóry, pokrzywka,egzema,
 • Parodontoza, zapalenie jamy ustnej, ból zębów,uśmierzanie bólu podczas operacji stomatologicznych
 • Niedoczynność tarczycy, nadczynność tarczycy,cukrzyca, otyłość pokarmowa

Jak łączyć terapię Matą akupresurową 6,8 z innymi produktami ?

W praktyce gabinetowej , w celu uzyskania kompleksowego działania terapii, zastosowanie aplikatora z powodzeniem można łączyć z terapią bańką chińską, rolowaniem, automasażem czy terapią powięziową w gabinecie terapeuty. Istotne jest dopasowanie w czasie tak aby zastosowanie aplikatora dawało przyjemne odczucia a także minimalizowało podrażnienia skóry. Bez przeszkód można również stosować jednocześnie terapię matą i wałkiem dla ogólnoustrojowej stymulacji organizmu. Sesje aplikacji maty akupresurowej można zakończyć poprzez ułożenie stóp na macie w celu aktywacji punktów refleksorycznych znajdujących się na podeszwach stóp.

Jak konserwować Matę wieloigłową 6,8?

W domowych warunkach w celu zachowania czystości aplikatora wystarczy umycie aplikatora pod strumieniem wody z użyciem detergentu: mydła, płynu. Po opłukaniu celem uniknięcia korozji należy osuszyć aplikator np. przy użyciu suszarki. W sytuacji wykorzystania aplikatora przez większą ilość osób istotna jest dezynfekcja aplikatora z użyciem środków do szybkiej dezynfekcji stosowanych w placówkach medycznych. (np. Linia produktów Barbicide)

Jakie są różnice względem pozostałych mat Lyapko?

Podstawową cechą maty jest duża powierzchnia oddziaływania, pozwalająca na holistyczną terapię w terapii dolegliwości wielonarządowych. Jest nieznacznie mniejsza od Maty Dużej i charakteryzuje ją mniejszy rozstaw igieł.

Do każdego zamówienia nieodpłatnie dołączamy gratis + książeczkę „Aplikatory Lyapko. Metodyka stosowania”(w formie PDF), gdzie bardzo szczegółowo opisana jest istota powierzchniowej terapii wieloigłowej, mechanizmy działania aplikatorów wieloigłowych, wskazania do stosowania w terapii oraz szczegółowy opis przeprowadzania zabiegów przy konkretnych dolegliwościach.

Cechy charakterystyczne Maty:

 • wymiary: 240 × 470 mm
 • odstępy miedzy igłami: 6,8 mm
 • ilość igieł: 2788
 • skład igieł: żelazo, miedź, nikiel, cynk, srebro
 • podstawa: guma medyczna
 • kolory: granatowy, niebieski, czerwony, zielony, pomarańczowy
Alba ThymentBalsamiqueBarbicideBlackrollBoosterHMSKinesioLyapkoMuellerPhoenixPinoSPORTRECORDTHERA PRESSTynorVIT ICE

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Polityka prywatności

Zamknij