LYAPKO APLIKATOR WIELOIGŁOWY KROPELKA 3,5 POMARAŃ

37,00
Zapytaj o produktNegocjuj cenę

Opis produktu

LYAPKO APLIKATOR WIELOIGŁOWY KROPELKA 3,5 POMARAŃCZOWA + GRATISY

Jeden z najmniejszych aplikatorów wieloigłowych Lyapko. Jego podstawową zaletą jest możliwość długotrwałej stymulacji punktów aktywnych biologicznie precyzyjnie w ich miejscu występowania. Aplikator jest tak zbudowany że jego gumowa podstawa jest dwuwarstwowa przypominając szeroką szlufkę od paska umożliwiając tym samym przymocowanie aplikatora do ciała bądź nałożenie na palce w celu rytmicznego opukiwania.

Jak działa aplikator wieloigłowy Kropelka?

Działanie aplikatorów Lyapko opiera się o zjawisko odruchowej reakcji układu nerwowego aktywującej zapasy organizmu do samoregulacji. Ponadto wywołuje reakcje elektryczne charakterystyczne dla oddziaływania na organizm prądów galawnicznicznych wyładowujący wzmożone napięcie skóry w przypadku stanów przeciążeniowych organizmu czy urazów powodujących opuchliznę, podwyższoną ciepłotę i zaczerwienienie skóry. Metale takie jak nikiel, miedź, srebro, cynk i żelazo są niezbędnymi mikroelementami organizmu dostającymi się do naszego organizmu w procesie mikrojonoforezy w trakcie kontaktu igieł ze skórą.
Aplikator kropelka najlepsze efekty przynosi w połączeniu z większymi matami kiedy możemy zastosować aplikacje na plecy a małym aplikatorem stymulować przednią stronę klatki piersiowej bądź brzucha wywierając obustronny nacisk uwalniający napięcia w połączeniach powięziowych.

Jak stosować aplikator Dr Lyapko?

W praktyce fizjoterapeutycznej zastosowanie Kropelki spotyka się głównie w dwóch obszarach: terapii akupresurowej i kosmetyce.
W przypadku:
 • Bólów migrenowych co szczególnie ważne w przypadku silnych dolegliwości niewielki aplikator pozwala na regulację nacisku i stopniowe uwalnianie od bólu.
 • Neuralgii nerwu trójdzielnego, nerwu twarzowego,
 • Blizn pooperacyjnych okolicy szyi i dekoltu aplikator ułatwi regeneracje tkanek, ukrwienie okolicy zabiegowej.
 • Bóle, stany zapalne, skurcze,bóle zatokowe głowy
 • W kosmetyce podobnie jak w przypadku wałka do twarzy, aplikator kropelka, nadaje skórze świeżości i elastyczności, poprawia produkcję elastyny i kolagenu, wygładza zmarszczki, wzmożenie unaczynienia pozwala na lepsze wchłanianie kosmetyków.

Jak stosować Kropelkę?

Zastosowanie aplikatora polega na codziennej terapii przez 10-15 minut aby opracować w pełni wybrane okolice ciała przez 1-2 tygodnie. Terapie powtarzamy raz na 2-4 tygodni.

Jak dawkować aplikator wieloigłowy z innymi produktami ?

Czas stosowania aplikatora kropelka jest indywidualny, główną cechą jest częstotliwość ucisku w przypadku opukiwania nim skóry, bądź precyzyjne dobranie punktów aktywnych biologicznie.
Należy pamiętać, że krótszy czas trwania 5-15 minut ma właściwości aktywizujące natomiast dla uśmierzenia bólu i leczenia chronicznych dolegliwości czas terapii to 15-30 minut indywidualnie wydłużany do 1-2 godzin.

Z czym łączyć aplikator Kropelka Lyapko?

Pracę z aplikatorem łączymy z terapią bańką chińską na twarz w przypadku zabiegów na tę okolicę. W połączeniu z innymi matami z rodziny Lyapko. A także w automasażu rolerami, piłkami, masażerami, czy terapią indywidualną pod okiem terapeuty.

Jak należy konserwować aplikator wieloigłowy Kropelka ?

Konserwacja aplikatora wymagana od indywidualnego użytkownika wykorzystania domowego środka czystości (mydło, płyn do naczyń) i dużej ilości wody, po płukaniu należy mate osuszyć i jest gotowa do ponownego użytku.W sytuacji wykorzystania aplikatora przez większą ilość osób istotna jest dezynfekcja aplikatora z użyciem środków do szybkiej dezynfekcji stosowanych w placówkach medycznych. (np. płyn do dezynfekcji marki BARBICIDE)

Jakie są różnice względem pozostałych mat lyapko ?

Niewielki rozmiar kropelki został zaprojektowany z myślą o bezpośrednim oddziaływaniu w miejscach punktów akupunkturowych, jest możliwy również do przymocowania paskiem do ciała i nie przeszkadza w takcie prostych, codziennych aktywności. Umożliwia również zastosowanie w okolicach głowy i twarzy.

Do każdego zamówienia nieodpłatnie dołączamy gratis + książeczkę „Aplikatory Lyapko. Metodyka stosowania”, gdzie bardzo szczegółowo opisana jest istota powierzchniowej terapii wieloigłowej, mechanizmy działania aplikatorów wieloigłowych, wskazania do stosowania w/w terapii oraz szczegółowy opis przeprowadzania zabiegów przy konkretnych dolegliwościach.

Cechy charakterystyczne:

 • wymiary: 32 x 32 mm
 • odstępy między igłami: 3,5 mm
 • ilość igieł: 128
 • skład igieł: żelazo, miedź, nikiel, cynk, srebro
 • podstawa: guma medyczna
 • kolory: granatowy, niebieski, czerwony, zielony, pomarańczowy
 
Alba ThymentBalsamiqueBarbicideBlackrollBoosterHMSKinesioLyapkoMuellerPhoenixPinoSPORTRECORDTHERA PRESSTynorVIT ICE

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Polityka prywatności

Zamknij