LYAPKO APLIKATOR DUŻY WAŁEK 5,0 NIEBIESKI

210,00
Zobacz podobne:
LYAPKO APLIKATOR DUŻY WAŁEK 5,0 CZARNYLYAPKO APLIKATOR DUŻY WAŁEK 5,0 ZIELONYLYAPKO APLIKATOR DUŻY WAŁEK 5,0 BEZ NIKLU POMARLYAPKO APLIKATOR WIELOIGŁOWY WAŁEK DUŻY 5,0 CZERWO
Zapytaj o produktNegocjuj cenę

Opis produktu

LYAPKO APLIKATOR WIELOIGŁOWY WAŁEK DUŻY 5,0 NIEBIESKI + GRATISY

Duży wałek jest największym wałkiem z rodziny Lyapko. Duży rozmiar w połączeniu z mobilnością wałka umożliwia dynamiczne opracowanie dużych partii ciała. Konkretne działanie, dające wyraźny efekt ,mający szczególne znaczenie w przypadku osób uprawiających sport. Sytuacje kontuzji powodują często rozległe napięcia i stany zapalne. Jesteśmy w stanie szybko zadziałać na obolały mięsień i przyspieszyć jego gojenie.

Jak działa aplikator wieloigłowy 5,0?

Działanie aplikatorów Lyapko opiera się o zjawisko odruchowej reakcji układu nerwowego aktywującej zapasy organizmu do samoregulacji. Ponadto wywołuje reakcje elektryczne charakterystyczne dla oddziaływania na organizm prądów galawnicznicznych wyładowujący wzmożone napięcie skóry w przypadku stanów przeciążeniowych organizmu czy urazów powodujących opuchliznę, podwyższoną ciepłotę i zaczerwienienie skóry. Metale takie jak nikiel, miedź, srebro, cynk i żelazo są niezbędnymi mikroelementami organizmu dostającymi się do naszego organizmu w procesie mikrojonoforezy w trakcie kontaktu igieł ze skórą.

Jakie jest zastosowanie wałka wieloigłowego?

Największą zaletą wałka jest dynamika. Kiedy leżymy na macie mamy ogólnoustrojową reakcję organizmu. Natomiast wałek poprzez pracę częściową umożliwia zdjagnozowanie miejsc o nasilonych dolegliwościach, co poszerza możliwości zastosowania aplikatora o terapię celowaną i precyzyjnym oddziaływaniu na przeciążone punkty aktywne biologicznie.
Manualna obsługa wałka umożliwia pełną kontrolę nad siłą nacisku, i tym samym właściwy ucisk na konkretną część ciałą dopasowaną do możliwości stanu w jakim jest pacjent. Duża powierzcznia pozwala szybko działać na duże obszary, co jest szczególnie istotne w przypadku urazów sportowych, gdzie niejednokrotnie urazy mięśni powodują bardzo rozległe dolegliwości.

Zastosowanie wałka w najczęściej spotykanych dolegliwościach:

 • Stany po udarach, zaburzenia czucia, gdy uszkodzony lub uciśnięty jest nerw;
 • Poprawa krążenia krwi;
 • Dolegliwości układu oddechowego, sercowo-naczyniowego i nerwowego - poprzez stymulację punktów odruchowych, np na czaszce pomaga regulować ich pracę;
 • Terapia blizn pooperacyjnych - odżywienie i ukrwienie skóry wokół blizny;
 • Bóle stawów, bóle mięśni, kręgosłupa;
 • Bolesne miesiączki, bóle brzucha, niestrawność;
 • Zaburzenia hormonalne, zaburzenia snu, zaburzenia przemiany materii;
 • Dolegliwości układu pokarmowego jak choroby wrzodowe czy zaburzenia perystaltyki jelit;
Kiedy zależy Ci na:
 • Regeneracji potreningowej;
 • Szybkim pooperacyjnym powrocie do zdrowia;
 • Powrocie do sprawności po skręceniach, złamaniach;
 • Redukcji cellulitu, kiedy Twoja skóra potrzebuje więcej elastyczności, sprężystości;
 • Poprawa pracy układu odpornościowego i redukcja nadmiernego stresu.

Jak łączyć wałek wieloigłowy z innymi terapiami?

W celu uzyskania kompleksowego działania terapii, zastosowanie aplikatora z powodzeniem można łączyć z terapią bańką chińską i ogniową, masażem lodem, rolowaniem, automasażem czy terapią powięziową, manualną czy masażem sportowym w gabinecie terapeuty. Istotne jest dopasowanie tak aby zastosowanie aplikatora dawało przyjemne odczucia. Bez przeszkód można również stosować jednocześnie terapię matą i wałkiem dla ogólnoustrojowej stymulacji organizmu.

Jak dbać o wałek Dr Lyapko?

Konserwacja aplikatora wymagana od indywidualnego użytkownika wykorzystania domowego środka czystości (mydło, płyn do naczyń) i dużej ilości wody. Po płukaniu należy wałek osuszyć i jest gotowy do ponownego użytku.

Jakie są różnice względem pozostałych wałków Lyapko?

Największy wałek dostępny w ofercie producenta. Jego rozmiar pozwala w krótkim czasie opracować dużą powierzchnię co znajdzie zastosowanie w wielu dolegliwościach a także w sporcie dla poprawy odżywienia tkanek przed startem, a także w rekonwalescencji powysiłkowej i pourazowej.

Do każdego zamówienia nieodpłatnie dołączamy gratis + książeczkę „Aplikatory Lyapko. Metodyka stosowania”(w formie PDF), gdzie bardzo szczegółowo opisana jest istota powierzchniowej terapii wieloigłowej, mechanizmy działania aplikatorów wieloigłowych, wskazania do stosowania w terapii oraz szczegółowy opis przeprowadzania zabiegów przy konkretnych dolegliwościach.

Cechy charakterystyczne Wałka:

 • wymiary: 61 x 111 mm
 • odstępy miedzy igłami: 5,0 mm
 • ilość igieł: 570
 • skład igieł: żelazo, miedź, nikiel, cynk, srebro
 • materiał wykonania: część rolująca - guma medyczna, rączka- drewno
 • kolory: granatowy, niebieski, czerwony, zielony, pomarańczowy
Alba ThymentBalsamiqueBarbicideBlackrollBoosterHMSKinesioLyapkoMuellerPhoenixPinoSPORTRECORDTHERA PRESSTynorVIT ICE

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Polityka prywatności

Zamknij