FASCIQ WAŁEK DO MASAŻU PIANKOWY ROLLER 30X15CZARNY

89,75
Zapytaj o produktNegocjuj cenę

Opis produktu

FASCIQ WAŁEK DO MASAŻU PIANKOWY ROLLER 30X15CZARNY

Terapia mięśniowo-powięziowa jest jedną z najbardziej aktualnych koncepcji leczenia i zapobiegania schorzeniom oraz urazom narządu ruchu. Prawidłowo przeprowadzona terapia pozwala na uwalnianie powstałych zrostów powięziowych. Terapia powięziowa pozytywnie wpływa na odżywienie i regenerację tkanek, w tym tkanki mięśniowej. Efektami masażu powięziowego i terapii mięśniowo-powięziowej są poprawa ogólnego funkcjonowania organizmu, zwiększenie zakresu ruchu i elastyczności tkanek oraz skuteczne zwalczanie dolegliwości bólowych.

Uniwersalność narzędzia

FASCIQ® Foam Roller to wałek odpowiedni dla wszystkich grup pacjentów.
Użycie rollera jest bardzo intuicyjne i proste. Wałek FASCIQ® gwarantuje skuteczne zwalczanie dolegliwości bólowych, poprawia zakres ruchu oraz wzmacnia ogólną siłę mięśni.

 Zalety FASCIQ® Foam Roller o średniej twardości:

1. Uniwersalność narzędzia
FASCIQ® Foam Roller to wałek odpowiedni dla wszystkich grup pacjentów. Użycie rollera jest bardzo intuicyjne i proste. Wałek FASCIQ® gwarantuje skuteczne zwalczanie dolegliwości bólowych, poprawia zakres ruchu oraz wzmacnia ogólną siłę mięśni.

2. Optymalne parametry
FASCIQ® Foam Roller Gładki o długości 30 cm i średnicy 15 cm klasyfikowany jest jako wałek średniej twardości. Rolka, dzięki swoim uniwersalnym właściwościom, jest odpowiednia do przeprowadzenia terapii zmniejszającej napięcie mięśniowe oraz pozwala na komfortowe wykonanie automasażu całego ciała.

3. Wysoka jakość materiałów
Gładki roller piankowy bez wypustek wykonany jest z wysokiej jakości lekkiego i przyjaznego środowisku tworzywa EPP. Materiał ten jest odporny na ścieranie i nie chłonie wilgoci. Wałek FASCIQ® jest bezzapachowy i hipoalergiczny, dzięki czemu jest przyjazny dla skóry.

4. Uznana marka narzędzi do terapii powięziowej
Przyrządy do terapii powięziowej marki FASCIQ® są jedną z najpopularniejszych marek na światowym rynku. Wielu uznanych terapeutów zaleca stosowanie produktów FASCIQ®, w związku z ich sprawdzonymi właściwościami i wysoką jakością. Rollery FASCIQ® zostały objęte patronatem i są rekomendowane przez dr Roberta Schleipa, badacza uważanego za prekursora terapii powięziowej.

Zastosowania klasycznego rollera gładkiego FASCIQ®:

 • poprawa koordynacji ruchowej
 • rozgrzewka przed treningiem
 • zwiększenie zakresu ruchu
 • wzmocnienie wytrzymałości mięśni
 • relaksacja spiętych mięśni
 • poprawa regeneracji powysiłkowej
 • pomoc w usuwaniu kwasu mlekowego z organizmu

Jak prawidłowo się rolować? Praktyczne wskazówki
- masaż rollerem zawsze wykonuj podłużnymi ruchami, wzdłuż całej długości mięśnia
dostosuj rodzaj i intensywność masażu do zamierzonego celu:
- rolowanie przed treningiem - dynamiczne ruchy, aby rozgrzać i pobudzić mięśnie; 3-5 powtórzeń na daną partię mięśniową; długość sesji rolowania to 5-8 minut
rolowanie po treningu - powolne i dokładne ruchy w celu zwiększenia przepływu krwi i przyspieszenia regeneracji; 6-8 powtórzeń; seans 10-12 minut
automasaż - kompleksowy i rozluźniający masaż całego ciała, 8-10 powtórzeń; rolowanie trwające nawet 15 minut
- słuchaj swojego ciała - każdy z nas posiada inny próg bólu, pamiętaj, że rolowanie powinno generować umiarkowany dyskomfort, ale nie zdecydowany ból
nie roluj bezpośrednio kręgów kręgosłupa, dołów kolanowych, dołów łokciowych i dołów pachowych

Specyfikacja rollera FASCIQ® Foam Roller - 30 cm x 15 cm
 • Liczba: 1 sztuka
 • Długość: 30 cm
 • Średnica: 15 cm
 • Waga: 157 g
 • Materiał: wytrzymałe tworzywo EPP (polipropylen)
 • Dezynfekcja: łatwy w czyszczeniu za pomocą odpowiednich preparatów do dezynfekcji (kliknij tutaj, aby sprawdzić dostępne środki do dezynfekcji) 
Piankowy wałek FASCIQ® o średniej twardości w rozmiarze 30 cm (długość) x 15 cm (średnica) jest szczególnie skuteczny w rozluźnianiu mięśniowo-powięziowym oraz regeneracji nadmiernie spiętych mięśni.
Alba ThymentBalsamiqueBarbicideBlackrollBoosterHMSKinesioLyapkoMuellerPhoenixPinoSPORTRECORDTHERA PRESSTynorVIT ICE

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Polityka prywatności

Zamknij