Jak wybrać i jak używać piłkę do masażu?


Rolowanie i masaż to doskonałe sposoby na pozbycie się napięcia mięśniowo-powięziowego. Taką formę terapii można prowadzić w gabinecie fizjoterapeuty albo samodzielnie w domu. Warto wspomagać się przy tym odpowiednimi przyrządami. Przykładem jest piłka do masażu, a właściwie piłki, bo ich szeroki wybór daje możliwość dopasowania akcesoriów do masażu do konkretnych potrzeb.
 
Masaż mięśniowo-powięziowy jest wskazany zarówno dla osób aktywnych fizycznie, jak i zażywających mało ruchu i prowadzących siedzący tryb życia. Może być stosowany po intensywnym treningu albo przy różnego rodzaju dolegliwościach bólowych. Zastosowana do takiej terapii piłka do masażu daje możliwość precyzyjnego uciskania wybranych partii ciała i kontrolowania siły nacisku. Pozwala skutecznie zwalczać ból i rozluźniać tkanki głębokie. Może być stosowana niezależnie od wieku oraz płci.
 

Piłka z uchwytem stabilizującym

Piłka do masażu z uchwytem stabilizującym doskonale sprawdza się jako przyrząd do samodzielnego masażu rozluźniającego po intensywnej aktywności fizycznej. Dzięki umieszczonej w uchwycie kuli, która obraca się o 360 stopni, pozwala na wygodne masowanie obolałych i napiętych partii ciała. Automasaż można wykonywać zarówno, trzymając uchwyt w ręce, jak i z wykorzystaniem ciężaru ciała, gdy przyrząd leży na podłodze. 
 
Piłka z uchwytem stabilizującym może być stosowana zarówno przez osoby aktywne fizycznie, jak i te, które wiele czasu spędzają w pozycji siedzącej lub wykonując pracę, wymagającą wymuszonej, asymetrycznej pozycji. Jej stosowanie poleca się też osobom po przebytych urazach oraz operacjach, które próbują powrócić do zdrowia i pełnej sprawności. 

Istnieje wiele korzyści wynikających ze stosowania tej piłki. Wśród nich należy wymienić nie tylko rozluźnienie mięśni, więzadeł oraz ścięgien, ale także redukcję związanego z napięciem mięśniowym bólu, obniżenie poziomu stresu oraz poprawę ukrwienia masowanych tkanek. 
 

Blackroll Ball w różnych rozmiarach

Piłki do masażu Blackroll Ball pomagają dbać o zdrowie i redukować ból oraz napięcie mięśniowe. Są przeznaczone do stosowania zarówno przez sportowców zawodowych i amatorów, jak i przez osoby, które na co dzień nie są aktywne fizycznie. Mogą być wykorzystywane w gabinecie fizjoterapeutycznym, ale doskonale sprawdzają się również w domu, gdzie spełniają swoje zadanie podczas automasażu. Ich stosowanie poleca się szczególnie biegaczom, kolarzom, triathlonistom oraz osobom korzystającym z treningu siłowego. 

Piłki Blackroll Ball dobrze sprawdzają się jako uzupełnienie terapii, w której wykorzystuje się aplikator wieloigłowy Lyapko oraz aparat wibracyjny do masażu. Ich zaletą jest szybka poprawa ukrwienia rolowanych tkanek oraz przyspieszenie procesów metabolicznych i naprawczych w organizmie. Stosowane po treningu pomagają likwidować powstałe podczas ćwiczeń przeciążenia. Sprzyjają też rozluźnieniu mięśni łydek, ramion oraz klatki piersiowej. Zmniejszają napięcia w układzie nerwowym i likwidują mięśniowo-powięziowe punkty spustowe. Masaż z ich użyciem ma działanie relaksujące, dzięki czemu poprawiają samopoczucie oraz jakość snu. 
 

Duoball, czyli podwójna piłka do masażu

Na uwagę zasługuje też piłka Lacrosse, czyli podwójna silikonowa piłka, która służy do rozluźniania nadmiernie napiętych punktów mięśniowo-powięziowych. Ten rodzaj przyrządu do masażu polecany jest zwłaszcza osobom aktywnym fizycznie, zarówno tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem, jak i zaawansowanym. Masaż przy pomocy piłki Duoball pozwala docierać do trudno dostępnych partii mięśniowych i precyzyjnie uciskać wybrany obszar ciała. Świetnie sprawdza się do redukcji bólu ramion, szyi i pleców, ale także dolegliwości bólowych rąk oraz nóg. Masaż prowadzi się poprzez rolowanie i kontrolowany ucisk wybranych partii mięśniowych. Wystarczy położyć przyrząd na twardym podłożu, a następnie stabilizując jego ruch, masować ciało z wykorzystaniem ciężaru ciała. Piłkę można przyłożyć również do ściany i w ten sposób rolować plecy. Małe rozmiary piłki i nieduża waga sprawiają, że ten przyrząd doskonale sprawdza się także podczas podróży. 
 

Piłka do masażu z wypustkami

Uciskanie bolesnych punktów, których nie udało się rozluźnić przy pomocy innych przyrządów, można prowadzić z wykorzystaniem wykonanej z twardego plastiku piłki z wypustkami. To nieduży specjalistyczny przyrząd przeznaczony do rozluźniania mięśni całego ciała. Charakterystyczna budowa pozwala docierać do najgłębszych partii mięśniowych, gwarantując intensywne doznania i długotrwałe rozluźnienie.
 
Piłka z wypustkami może być stosowana do masażu przez sportowców o różnym stopniu zaawansowania oraz osoby niekorzystające z aktywności fizycznej. Jej zaletą jest uczucie szybkiego odprężenia i stymulacja ukrwienia tkanek. Piłka może być stosowane w celu zmniejszenia napięcia nerwowego, poprawy ukrwienia skóry, likwidowania przeciążeń potreningowych oraz mięśniowo-powięziowych punktów spustowych i zwiększenia zakresu ruchomości mięśni.
 

Piłka do masażu jest jednym z podstawowych przyrządów wykorzystywanych do rozluźnienia mięśni zarówno przez sportowców, jak i osoby prowadzące siedzący tryb życia. Sposób działania i przeznaczenie przyrządu zależy przede wszystkim od wielkości, budowy oraz materiału, z jakiego wykonano piłkę. Różnorodność dostępnych modeli pozwala skutecznie prowadzić terapię w gabinecie fizjoterapeutycznym oraz automasaż w domu.
Alba ThymentBalsamiqueBarbicideBlackrollBoosterHMSKinesioLyapkoMuellerPhoenixPinoSPORTRECORDTHERA PRESSTynorVIT ICE

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Polityka prywatności

Zamknij