BLACKROLL DUOBALL 12 CM PODWÓJNA PIŁKA CZARNA

109,00
Zapytaj o produktNegocjuj cenę

Opis produktu

BLACKROLL® DUOBALL 12cm zaprojektowany do rollowania i rozluźniania odcinka lędźwiowego pleców i kręgosłupa. Polecany jest u osób o szerokim rozstawie mięśni prostowników kręgosłupa, czyli u osób z rozbudowanymi plecami, większą masą ciała (np. u mężczyzn). 

Sprawdzi się dla osób z przeciążeniowymi bólami kręgosłupa lędźwiowego: osoby mające pracę siedzącą, uprawiające sporty siłowe ( np. crossfit, trójbój), z pogłebioną lub zniesioną lordozą ledzwiową, złą postawą, dyskopatią kręgosłupa lędźwiowego, bólami pleców kręgosłupa i karku. 

Dlaczego warto się rolować ?
Kształt rolera DUOBALL zapewnia intensywny i skuteczny masaż mięśni wzdłuż kręgosłupa, odciążając wyrostki kolczyste kręgosłupa ( widoczne kostne części kręgów kręgosłupa). Jest on idealny dla uwolnienia punktów spustowych w mięśniach, rozluźnienia powięzi oraz mobilizacji kręgosłupa. Efektem tego jest zmniejszenie napięcia i uwolnienie od bólu karku, pleców i kręgosłupa. 

Co powoduje rolowanie? 
- zwiększenie elastyczności, mobilności i wydajności mięśni,
- obniżenie napięcia mięśniowego i układu nerwowego,
- przygotowanie mięśni do aktywności fizycznej/treningu,
- podnosi efekty rozciągania,
- przyspiesza regenerację poprzez odżywienie i nawodnienie tkanek, 
- zmniejsza ból zarówno związany z codziennymi przeciążeniami jaki i ostrymi kontuzjami, 
- rozluźnia i uwalnia od napiecie, co redukuje stres i zmęczenie,
- wycisza i uspokaja organizm zapewniając spokojny sen.

Używany jest do samodzielnej autoterapii a także w profesjonalnych gabinetach fizjoterapeutycznych i treningach. 

Cechy produktu:
rozmiar: 12 cm
twardość: średnia 
materiał: hipoalergiczny, bezzapachowy, wodoodporny 

Jaką twardość rollera wybrać? 
Przy wyborze twardości rollera warto kierować się swoimi potrzebami oraz efektami jakie chcemy uzyskać. Warto określić jaką budowę ciała posiadamy i z jak dużym napięciem mięśni będziemy chcieli pracować. Oprócz twardości rollera na intensywność rolowania ma wpływ technika wykonania automasażu. Moc odczuć będzie się zmieniać w zależności od siły docisku naszego ciężaru ciała na roller.

Średnia twardość rollera sprawdzi się dla osób rozpoczynających swoją przygodę z automasażem, a także osób o drobnej budowie ciała, ze średnimi i mocnymi napięciami mięśniowymi. 

Mała twardość rekomendowana u osób z wysokim napięciem mięśni i podwyższoną bolesnością, a także o niskim progu bólowym. Polecany dla kobiet (także w ciąży), osób starszych oraz dzieci. 

Duża twardość znajdzie zastosowanie w automasażu mięśniowo-powięziowym u osób z wysokim progiem bólu, małą bolesnością mięśni, które są już wprawione w rolowaniu. Zalecane dla sportowców i osób z wagą powyżej 110 kg. 

Jaką wielkość DUOBALL wybrać?  
BLACKROLL® DUOBALL 12 cm  będzie idealnym rozwiązaniem dla osób z szerszym rozstawem mięśni prostowników kręgosłupa, większą i rozbudowaną sylwetką. 

BLACKROLL® DUOBALL 8 cm polecany jest przy drobniejszej budowie ciała, gdzie rozstaw mięśni przykręgosłupowych jest mniejszy. 

 Korzyści:
- precyzyjne rozluźnienie mięśni prostowników odcinka lędźwiowego
- zmniejsza bolesność, napięcie i sztywność kręgosłupa uzupełnienie terapii w przypadku dyskopatii i przepukliny kręgosłupa.

Alba ThymentBalsamiqueBarbicideBlackrollBoosterHMSKinesioLyapkoMuellerPhoenixPinoSPORTRECORDTHERA PRESSTynorVIT ICE

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Polityka prywatności

Zamknij