Bańki ogniowe do stawiania

Zabieg w którym wykorzystujemy bańki ogniowe do stawiania jest technicznie bardziej zaawansowany w porównaniu z zastosowaniem innych rodzajów baniek. Nie wpływa to na jego małą popularność – wręcz przeciwnie, bańki ogniowe są zakorzenione w polskiej kulturze od dekad. Każdy z nas w mniejszym bądź większym wymiarze zetknął się z tą formą terapii kiedy nasze babcie chciały przyspieszyć nasz powrót do zdrowia. Najczęściej stosowano ją w przypadku przeziębień I innych chorób dróg oddechowych. Nieoceniony wpływ obserwuje się również przy bólu I napięciu mięśni I powięzi, stymulacji punktów reflektorycznych czy poprawie jakości skóry.
Bańki ogniowe stawia się bardzo prosto: najczęściej należy wstepnie natłuścić skórę olikwą oraz delikatnie przemasować, następnie podpalamy metalowy pręcik z wacikiem nasączonym spirytusem I wkładamy na chwilę do wnętrza bańki. Szybko wyjmujemy pręcik I przykładamy bańkę do ciała, ktora powinna się zassać. Pozostawiamy bańki na okres około 15/20 minut I odsysamy bańki od ciała delikatnie podważając bańkę. Sugerujemy przed pierwszym użyciem skonsultować zabieg z lekarzem albo fizjoterapeutą stosującymi takie formy terapii naturalnej.
Alba ThymentBalsamiqueBarbicideBlackrollBoosterHMSKinesioLyapkoMuellerPhoenixPinoSPORTRECORDTHERA PRESSTynorVIT ICE

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Polityka prywatności

Zamknij