Aplikator Wieloigłowy LYAPKO MATA DUŻA 7.0

314,99
Wybierz kolor
- wybierz -
Zobacz podobne:
Aplikator Wieloigłowy LYAPKO MATA DUŻA 6.8Aplikator wieloigłowy LYAPKO WAŁEK DO TWARZY 3,5Książeczka z metodyką LYAPKO DZIECI I JEŻYKI
Zapytaj o produktNegocjuj cenę

Opis produktu

Aplikator wieloigłowy Mata Duża 7,0

Produkt wykorzystywany do autoterapii, bądź jako uzupełnienie dla terapii leczniczych czy rehabilitacyjnych w przebiegu wielu schorzeń. Mata złożona jest z gumowej elastycznej podstawy, w której umieszczono szereg metalowych igieł umożliwiających wywołanie odruchowych reakcji organizmu i aktywację naturalnych zasobów o właściwościach przeciwbólowych i regeneracyjnych. Rozmiar maty został zaprojektowany z myślą o zastosowaniu jej na okolice brzucha i pleców dając kompleksowy i ogólnoustrojowy efekt.

Mata do akupresury złożona jest z gumowej podstawy o wymiarach 275 x 480 milimetrów, w której umieszczone są setki metalowych igieł w odległości 7 mm. Rozmieszczenie igieł pozwala na równomierne rozłożenie siły nacisku. Metalowe igły zawierają w sobie mieszankę metali niezbędnych dla organizmu (srebro, żelazo, miedź, cynk i nikiel).

Jak działa mata wieloigłowa 7,0 Lyapko?

Istota terapii wieloigłowej oryginalnymi aplikatorami doktora Nikolaya Lyapko opiera się na oddziaływaniu na punkty aktywne biologicznie. Właściwa stymulacja tych punktów będących skupiskami zakończeń nerwowych w skórze, mięśniach i pozostałych tkankach, wywołuje reakcje pni nerwowych uruchamiając regulacje organizmu poprzez układ nerowywy normalizując zakresy ruchu i siłę mięśniową.

Poprzez kontakt metalowych igieł z ciałem w tkance skórnej pojawiają się reakcje fizykochemiczne charakterystyczne dla oddziaływań prądu galwanicznego. Oddziaływanie te sprzyjają poprawie przemiany materii i wymiany metabolitów. Wspomagane są procesy wytwórcze substancji aktywnych biologicznie jak endorfiny, acetylocholina, histamina i inne, tym samym poprawia przewodnictwo nerwowe i obniża wrażliwość na ból. Terapia wieloigłowa także stymulacje replikacje RNA w procesie wymiany komórkowej.

Także wykorzystane do produkcji igieł metale poprzez zjawisko mikrojonoforezy stają się źródłem mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Jak korzystać z Maty Lyapko 7,0 ?

Prostota wykorzystania aplikatora polega na możliwości pracy samemu, bez pomocy osób trzecich. W większości przypadków zastosowanie aplikatora polega na odpowiednim ułożeniu się na macie bolesną okolicą ciała. Podstawowym czynnikiem jest równomierne rozłożenie ciężaru ciała na macie, do czego niezbędne jest wymodelowanie ułożenia maty poprzez odpowiednie wałki i poduszki tak aby zagłębienia okolicy lędźwi i karku w równym stopniu dociskały matę jak pozostałe części ciała.

Pierwszy kontakt z matą wywołuje silny dyskomfort kłucia i pieczenia, stopniowo przechodzący w uczucie wyraźnego ciepła, wibracji i lekkiego kłucia. Jeżeli dyskomfort się utrzymuje, może to być związane z nierównomiernym ułożeniem ciała bądź zsuwaniem się z aplikatora co może prowadzić do zadrapań. W takiej sytuacji należy ponownie położyć się na macie po ówczesnym poprawieniu ułożenia maty i ciała. Działanie aplikatora powinno wywoływać, po krótkim czasie dyskomfortu (ok.5 min), tylko przyjemne odczucia.

Kolejne sesje, kiedy organizm pacjenta przywyknie do kontaktu z matą, można stopniowo intensyfikować odczucia poprzez kilka czynników. Początkowo wykorzystanie maty rozpoczynamy kładąc ją na miękkim podłożu i wymodelowanym do naszego ciała profilu. Z Kolejnymi podejściami mate możemy położyć na twardszym podłożu, które zmniejszy amortyzację nacisku i poprawi efekt. Na kolejnym etapie ułożenie ciała w pozycji krzesełkowej, a łydki wsparte na dużej piłce bądź krzesełku umożliwiają pełnym docisk odcinka lędźwiowego do maty z równą siłą jak pozostałe odcinki kręgosłupa.

Duża Mata Lyapko 7,0 posiada również mniejszą odpowiedniczkę o nieznacznie mniejszym rozstawie igieł Mata Lyapko 6,8 mm. Z praktyki gabinetu możemy zauważyć, iż mata 6,8 dedykowana jest pacjentom o stosunkowo drobniejszej budowie umożliwiając bardziej dopasowane ułożenie ciała na macie.

Ważne aby zwrócić uwagę na występujące reakcje uczuleniowe! Rzadko, jednak zdarzają się sytuacje w których pacjent uczulony jest na jeden ze związków, które zawierają igły. W takiej sytuacji mogą się pojawić podrażnienia w miejscach styku igły ze skórą, a także uczucie swędzenia. W takiej sytuacji konieczne jest zaprzestanie korzystania z maty. Wtedy z pomocą może przyjść mata akupresurowa z plastikowymi kolcami. Gdzie igła jest z tworzywa sztucznego i nie wywołuje reakcji uczuleniowej.

Jak dawkować Matę wieloigłową 7,0?

Podstawowym zastosowaniem maty jest jej działanie pobudzające lub wyciszające zależne od pory dnia i stanu naszego pobudzenia psycho-fizycznego. Dlatego przed przystąpieniem do aplikacji konieczne jest określenie jaki efekt chcemy osiągnąć:
 • W przypadku ogólnego pobudzenia organizmu, podniesionego ciśnienia tętniczego, spiętych mięśni, intensywnego bądź chronicznego bólu czy bezsenności zalecane jest zastosowanie aplikatora w drugiej połowie dnia przez 15-30 minut.
 • W przypadku uczucia senności, obniżonego ciśnienia, ogólnego osłabienia czy osób starszych zaleca się zastosowanie aplikatora w godzinach porannych przez czas 7-10 minut.
 • W przypadkach dużej odporności na ból. Silnego napięcia mięśni efekty mogą pojawić się po odpowiednio wydłużonym czasie stosowania aplikacji nawet od 30 minut do 1-2 godzin.
 • W każdym przypadku aplikatory stosujemy przez 1-2 tygodnie codziennego stosowania. Terapię można powtórzyć w odstępach 2-4 tygodniowych.

Kiedy stosować Aplikator Wieloigłowy 7,0?

Wykorzystanie aplikatora można z powodzeniem stosować u osób prowadzących aktywny, często szybki tryb życia, dla utrzymania ogólnego stanu równowagi organizmu. W tej grupie częstym problemem jest również bezsenność, w przypadku której wykorzystanie maty przynosi wyraźne efekty i zmniejsza konieczność wykorzystania środków farmakologicznych.


Dodatkowo mata akupresurowa świetnie sprawdzi się w dolegliwościach takich , jak :
 • Dyskopatie: przepukliny, wypukliny krążka międzykręgowego.
 • Bóle lędźwi, rwa kulszowa, rwa ramienna, rwa udowa.
 • Przeciążenia nerwowo-mięśniowe, zapalenie i bóle mięśni.
 • Uszkodzenia więzadeł stawów kręgosłupa i stawów kończyn.
 • Stany pooperacyjne czy po złamaniach kości,bóle reumatyczne
 • Schorzenia i urazy neurologiczne,stany po udarach i urazach rdzenia kręgowego, bóle neurologiczne, neuralgie,spastyczne przykurcze mięśni, migreny
 • Mózgowe Porażenie Dziecięce, moczenie nocne
 • Zaburzenia ciśnienia, nadciśnienie i niedociśnienie, choroby niedokrwienne serca
 • Żylakowatość kończyn dolnych, hemoroidy
 • Katar, angina, zapalenie krtani, nieżyt oskrzeli, zapalenie płuc, astma oskrzelowa (także - alergiczna)
 • Nieżyt żołądka, choroba wrzodowa, kolki,dyskineza przewodu pokarmowego, pęcherzyka żółciowego,kolka wątrobowa, zapalenie trzustki
 • Zaburzenia cyklu menstruacyjnego, bezpłodność,zapalenie przydatków, syndrom klimakteryjny
 • Kłębkowe zapalenie nerek, odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie i bóle pęcherza moczowego,zapalenie gruczołu krokowego, grzuczolak gruczołu krokowego
 • Świerzbiączka, swędzenie skóry, pokrzywka,egzema, 
 • Parodontoza, zapalenie jamy ustnej, ból zębów, uśmierzanie bólu podczas operacji stomatologicznych
 • Niedoczynność tarczycy, nadczynność tarczycy
 • Cukrzyca, otyłość pokarmowa

Jak łączyć Matę akupresurową 7,0 z innymi terapiami ?

W celu uzyskania kompleksowego działania terapii, zastosowanie aplikatora z powodzeniem można łączyć z terapią bańką chińską, rolowaniem, automasażem czy terapią powięziową w gabinecie terapeuty. Istotne jest dopasowanie w czasie tak aby zastosowanie aplikatora dawało przyjemne odczucia. Bez przeszkód można również stosować jednocześnie terapię matą i wałkiem dla ogólnoustrojowej stymulacji organizmu. Sesje aplikacji można zakończyć poprzez ułożenie stóp na macie w celu aktywacji punktów refleksorycznych znajdujących się na podeszwach stóp.

Jak Konserwować Aplikator wieloigłowy Lyapko  7,0 ?

W domowych warunkach w celu zachowania czystości aplikatora wystarczy umycie aplikatora pod strumieniem wody z użyciem detergentu: mydła, płynu do dezynfekcji . Po opłukaniu celem uniknięcia korozji należy osuszyć aplikator np. przy użyciu suszarki. W sytuacji wykorzystania aplikatora przez większą ilość osób istotna jest dezynfekcja aplikatora z użyciem środków do szybkiej dezynfekcji stosowanych w placówkach medycznych ( np. BARBICIDE). 

Jakie są różnice względem pozostałych mat Lyapko ?

Główną zaletą Dużej Maty 7,0 Lyapko jest właśnie jej rozmiar umożliwiający wywołanie reakcji ogólnoustrojowej. Możemy prowadzić terapię oddziałującą na duże powierzchnie ciała co jest niezwykle istotne przy złożonych dolegliwościach.

Do każdego zamówienia nieodpłatnie dołączamy książeczkę „Aplikatory Lyapko. Metodyka stosowania”, gdzie bardzo szczegółowo opisana jest istota powierzchniowej terapii wieloigłowej, mechanizmy działania aplikatrorów wieloigłowych, wskazania do stosowania w/w terapii oraz szczegółowy opis przeprowadzania zabiegów przy konkretnych dolegliwościach.

Cechy charakterystyczne Maty:
 • wymiary: 275 × 480mm
 • odstępy miedzy igłami: 7,0 mm
 • ilość igieł: 2710
 • skład igieł: żelazo, miedź, nikiel, cynk, srebro
 • podstawa maty: guma medyczna
 • kolory: granatowy, niebieski, zielony, czerwony, pomarańczowy
Alba ThymentBalsamiqueBarbicideBlackrollBoosterHMSKinesioLyapkoMuellerPhoenixPinoSPORTRECORDTHERA PRESSTynorVIT ICE

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Polityka prywatności

Zamknij